• Посилання скопійовано

Страхове відшкодування за пошкоджений товар: як відобразити в бухобліку?

Підприємство - платник ПДВ передало товар перевізнику для доставки покупцю. Під час перевезення частина товару зіпсувалася і цю частину покупець не прийняв. Зіпсований товар залишився у перевізника. Товар був застрахований і підприємство отримало від страхової компанії перевізника страхове відшкодування за зіпсований товар. Як відобразити це в бухобліку? Що з ПДВ?

ПДВ

Якщо зіпсований товар придбано з ПДВ, то за фактом псування потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, як на товар, що використовується в операціях, що не є господарською діяльністю.

На суму отриманого відшкодування шкоди ПДВ не нараховується згідно з пп. 188.1 ПКУ, де сказано, що до складу договірної (контрактної) вартості не включається сума відшкодування шкоди.

 

Бухгалтерський облік

Зіпсований товар за собівартістю списується на субрахунок 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей". Сума, яка має бути отримана за страховим актом від страхової компанії (ринкова вартість товару), відображається проведенням: Дт 375 Кт 716.

Нарешті, отримане відшкодування: Дт 311 Кт 375.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Списано зіпсовані товари

947

28

10 000.00

Нараховане компенсуюче ПЗ з ПДВ

947

641

2 000.00

Відображена за страховим актом сума відшкодування, яка має бути отримана

375

716

15 000.00

Отримано відшкодування

311

375

15 000.00

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:068
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:193
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202413
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202423
  • Виконання інженерних робіт: що в бухобліку?
    Підприємство виконує інженерні роботи, результатом яких є технічна документація. Роботи можуть виконуватися протягом 6 – 9 місяців і будуть передані замовнику в кінці періоду виконання. Витрати виробничої собівартості відображаються на рахунку 23. За роботами отримуються аванси. Чи потрібно на дату балансу визнавати доходи, навіть якщо роботи не передані замовнику?
    22.04.202437