• Посилання скопійовано

Страхове відшкодування за пошкоджений товар: як відобразити в бухобліку?

Підприємство - платник ПДВ передало товар перевізнику для доставки покупцю. Під час перевезення частина товару зіпсувалася і цю частину покупець не прийняв. Зіпсований товар залишився у перевізника. Товар був застрахований і підприємство отримало від страхової компанії перевізника страхове відшкодування за зіпсований товар. Як відобразити це в бухобліку? Що з ПДВ?

ПДВ

Якщо зіпсований товар придбано з ПДВ, то за фактом псування потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, як на товар, що використовується в операціях, що не є господарською діяльністю.

На суму отриманого відшкодування шкоди ПДВ не нараховується згідно з пп. 188.1 ПКУ, де сказано, що до складу договірної (контрактної) вартості не включається сума відшкодування шкоди.

 

Бухгалтерський облік

Зіпсований товар за собівартістю списується на субрахунок 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей". Сума, яка має бути отримана за страховим актом від страхової компанії (ринкова вартість товару), відображається проведенням: Дт 375 Кт 716.

Нарешті, отримане відшкодування: Дт 311 Кт 375.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Списано зіпсовані товари

947

28

10 000.00

Нараховане компенсуюче ПЗ з ПДВ

947

641

2 000.00

Відображена за страховим актом сума відшкодування, яка має бути отримана

375

716

15 000.00

Отримано відшкодування

311

375

15 000.00

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Як списати повернений за рекламацією нерезиденту товар, несправний з вини покупця?
  Підприємство імпортер продало покупцеві трансформатор, нарахувавши ПДВ. Товар оплачений. Але трансформатор зламався і покупець повернув його підприємству, а підприємство в режимі реекспорту (ПДВ 0%) передало нерезиденту для з’ясування причини несправності. З’ясувалося, що винним є покупець. Трансформатор ремонту не підлягає, тому повертатися не буде. Як підприємству списати цей трансформатор?
  08.06.202316
 • Як обліковувати нестачу товару при експорті?
  Підприємство планує експортувати олію. Право власності за договором переходитиме на складі покупця згідно з фактично вивантаженою олією за показниками зважування покупцем, за яку і буде оплата. Але завантажують в цистерни і зазначають в митній декларації більшу кількість, на яку складають і ПН. Різниця є осадом (фуз олійний). Осад потім вимивають під час підготовки цистерни для імпорту продукції. Як відобразити це в бухгалтерському та податковому обліках?
  08.06.202322
 • Облік та ПДВ у комітента при дропшипінгу
  Постачальник (комітент) і продавець (комісіонер) продають товар за умовами дропшипінгу. Продавець продає товар, отримуючи кошти від покупців і перераховуючи за мінусом своєї винагороди постачальнику. А постачальник доставляє товар безпосередньо покупцям, минаючи продавця. Які бухгалтерські проведення у постачальника (комітента) на послуги доставки? На кого комітенту складати ПН?
  06.06.202336
 • Облік та податкування при придбанні юрособою легкового авто у фізособи
  Юрособа планує придбати легкове авто у фізособи. Експертна оцінка є. Які особливості оподаткування та бухгалтерського обліку?
  05.06.2023131
 • Тимчасова споруда на орендованій землі: що в обліку?
  Господарство збудувало на орендованій землі тимчасовий піднавіс для техніки площею 300 м кв. з дозволу господаря. Як облікувати даний піднавіс? Чи потрібно землю під ним якось окремо відображати?
  05.06.202344