• Посилання скопійовано

Страхове відшкодування за пошкоджений товар: як відобразити в бухобліку?

Підприємство - платник ПДВ передало товар перевізнику для доставки покупцю. Під час перевезення частина товару зіпсувалася і цю частину покупець не прийняв. Зіпсований товар залишився у перевізника. Товар був застрахований і підприємство отримало від страхової компанії перевізника страхове відшкодування за зіпсований товар. Як відобразити це в бухобліку? Що з ПДВ?

ПДВ

Якщо зіпсований товар придбано з ПДВ, то за фактом псування потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, як на товар, що використовується в операціях, що не є господарською діяльністю.

На суму отриманого відшкодування шкоди ПДВ не нараховується згідно з пп. 188.1 ПКУ, де сказано, що до складу договірної (контрактної) вартості не включається сума відшкодування шкоди.

 

Бухгалтерський облік

Зіпсований товар за собівартістю списується на субрахунок 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей". Сума, яка має бути отримана за страховим актом від страхової компанії (ринкова вартість товару), відображається проведенням: Дт 375 Кт 716.

Нарешті, отримане відшкодування: Дт 311 Кт 375.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Списано зіпсовані товари

947

28

10 000.00

Нараховане компенсуюче ПЗ з ПДВ

947

641

2 000.00

Відображена за страховим актом сума відшкодування, яка має бути отримана

375

716

15 000.00

Отримано відшкодування

311

375

15 000.00

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.20258
  • Як вести облік облігації внутрішньої державної позики?
    Компанія придбала ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) через свій обслуговуючий банк за ціною 1050 грн за 1 шт, в той час як номінал цих облігацій – 1000 грн. Як відобразити такі операції, а також отримання відсотків за ОВДП в бухобліку?
    11.07.202510
  • Облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство взяло участь в аукціоні з оренди приміщення держвласності та стало переможцем. Для участі в аукціоні було сплачено реєстраційний та гарантійний внесок. Гарантійний внесок частково повернуто, на решту суми оформлено акт про надання послуг - винагорода оператору. Як відобразити такі операції в бухобліку?
    11.07.202517
  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.2025129
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202527