• Посилання скопійовано

Страхове відшкодування за пошкоджений товар: як відобразити в бухобліку?

Підприємство - платник ПДВ передало товар перевізнику для доставки покупцю. Під час перевезення частина товару зіпсувалася і цю частину покупець не прийняв. Зіпсований товар залишився у перевізника. Товар був застрахований і підприємство отримало від страхової компанії перевізника страхове відшкодування за зіпсований товар. Як відобразити це в бухобліку? Що з ПДВ?

ПДВ

Якщо зіпсований товар придбано з ПДВ, то за фактом псування потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, як на товар, що використовується в операціях, що не є господарською діяльністю.

На суму отриманого відшкодування шкоди ПДВ не нараховується згідно з пп. 188.1 ПКУ, де сказано, що до складу договірної (контрактної) вартості не включається сума відшкодування шкоди.

 

Бухгалтерський облік

Зіпсований товар за собівартістю списується на субрахунок 947 "Нестачі і втрати від псування цінностей". Сума, яка має бути отримана за страховим актом від страхової компанії (ринкова вартість товару), відображається проведенням: Дт 375 Кт 716.

Нарешті, отримане відшкодування: Дт 311 Кт 375.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Списано зіпсовані товари

947

28

10 000.00

Нараховане компенсуюче ПЗ з ПДВ

947

641

2 000.00

Відображена за страховим актом сума відшкодування, яка має бути отримана

375

716

15 000.00

Отримано відшкодування

311

375

15 000.00

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:0417
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0122
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579