• Посилання скопійовано

Коли визнавати доходи в сумі компенсації відсотків за кредитом 5-7-9%?

Підприємство отримало кредит за програмою «Доступні кредити - 3-5-7-9%». Держава компенсує відсотки банку із запізненням, тому на підставі отриманої довідки з банку підприємство відображає доходи за датою фактичного отримання банком компенсації. Чи це правильно?

У цій консультації  ми пропонували відображати компенсацію відсотків за програмою «Доступні кредити - 3-5-7-9%» як цільове фінансування за такою схемою обліку:

  • Дт 951 Кт 684 – нараховані відсотки, визнано фінансові витрати. Відсотки нараховуються у тому періоді, за який вони нараховані;
  • Дт 684 Кт 311 – сплачені відсотки – на дату сплати згідно з випискою банку;
  • Дт 311 Кт 482 – отримання часткової компенсації відсотків – на дату отримання згідно з випискою банку;
  • Дт 482 Кт 718 – на дату отримання визнається дохід за отриманими відсотками (див. пп. 16, пп. 19 П(С)БО 15).

Зокрема, відповідно до пп. 16 НП(С)БО 15, цільове фінансування не визнається доходом доти, поки не існує підтвердження того,  що воно буде отримане  та  підприємство виконає умови щодо такого фінансування. В даному випадку умови фінансування виконані, адже відсотки сплачені. Але якщо держава компенсує сплачені відсотки із запізненням, то немає впевненості, що така компенсація буде отримана і коли саме вона буде отримана. Тому ми радимо визнавати дохід від цільового фінансування на дату отримання компенсації.

Отже, у підприємства виникають витрати на суму нарахованих відсотків у періоді їх нарахування, а доходи визнаються на дату фактичного отримання компенсації від держави. Тож ми вважаємо, що підприємство веде облік правильно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144