Наприклад, читаємо в листі ДПС від 30.12.2021 р. №28723/7/99-00-21-03-02-07:
«При придбанні тютюнової продукції, база оподаткування якої визначається виходячи з МРЦ, платники податку, які отримали зареєстровані в ЄРПН податкові накладні, до податкового кредиту включають суми ПДВ, сплачені при придбанні такої тютюнової продукції, на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної».
Те саме ДПС пише і в інших своїх консультаціях (див., наприклад, тут).
З цієї консультації випливає, що до ПК включається тільки «договірна» сума ПДВ, а не вся сума, зазначена в ПК.
Причому, оскільки подальший продаж тютюнових виробів, на які встановлені МРЦ, на митній території України звільнений від оподаткування ПДВ за пп. 197.27 ПКУ, припридбані таких тютюнових виробів потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.
Тобто, якщо отримали право на ПК на, приміром, 1 000 грн, то на цю ж суму відображаємо компенсуюче ПЗ з ПДВ.
З наведеного також випливає, що дана різниця взагалі в обліку покупця не відображається. В обліку відображається тільки договірна вартість тютюнових виробів та суми ПДВ на неї: податковий кредит та нараховані податкові зобов’язання за пп. 198.5 ПКУ.
Проте варто сказати, що ми навели власну точку зору на дане питання. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.
***
Читайте також:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити