Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік витрат на доставку готової продукції від переробника до замовника

Юрособа замовник передає сировину та матеріали по давальницькій схемі на переробку, отримуючи готову продукцію від переробника. Вартість послуг перевезення готової продукції від переробника на склад замовника оплачується окремо. Як обліковувати такі витрати перевезення?

Відповідно до п. 15.9 НП(С)БО 16 до складу загальновиробничих витрат включаються, серед іншого, інші витрати – внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади.

З огляду на особливість давальницької переробки вартість перевезення сировини та матеріалів зі складу замовника до заводу переробника і готової продукції з заводу на склад замовника є іншими загальновиробничими витратами, про які йде мова в п. 15.9 НП(С)БО 16.

Це змінні загальновиробничі витрати, тому що вони змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності (див. п. 16 НП(С)БО 16).

Такі змінні загальновиробничі витрати повністю розподіляються на виробничу собівартість виготовленої продукції (див. п. 11 НП(С)БО 16).

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Перевезення , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі