• Посилання скопійовано

Кваліфікований дохід для «Дія. Сіті»

Яких вимог має дотримуватися резидент «Дія. Сіті» щодо обсягу доходу?

Вимоги до резидента «Дія.Сіті» наведені в ст. 5 Закону №1667-ІХ.

Там зазначена і вимога щодо доходу:

  • сума кваліфікованого доходу юридичної особи, отриманого за перших три календарних місяці, наступні за календарним місяцем, в якому юридичною особою набуто статус резидента «Дія.Сіті», становить не менш як 90 % суми її загального доходу за такий період, а сума кваліфікованого доходу, отриманого за кожен календарний рік перебування у статусі резидента Дія Сіті, становить не менш як 90% суми загального доходу юридичної особи за той самий період (за наявності загального доходу).

Кваліфікований дохід - сума чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та роялті (якщо такі суми роялті не враховано у чистий дохід від реалізації продукції), отриманих у результаті здійснення видів діяльності, передбачених ч. 4 ст. 5 Закону №1667-ІХ (п. 5 ч. 1 ст. 5 цього Закону).

В ч. 4 ст. 5 Закону №1667-ІХ наведено великий перелік видів діяльності, зокрема, комп’ютерне програмування, освітня діяльність у галузі ІТ, обробка даних тощо.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону №1667-IX загальний дохід юридичної особи – це сума чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), іншого операційного доходу у вигляді роялті, якщо такі роялті не враховано у чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) обліковується на рах. 70, а дохід від роялті (якщо він не врахований на рах. 70) – на рах. 719 тільки в частині роялті.

Нагадаємо також, що за п. 3 НП(С)БО 1 чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - це дохід, що визначається шляхом вирахування з доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів. Тобто, тих вирахувань, які відображаються проведенням Дт 79 Кт 704.

Загальний та кваліфікований дохід резидента Дія Сіті визначається за оборотами: Дт 70 Кт 79, Дт 71 Кт 79 (в частині роялті, якщо вони не обліковувалися за рахунком 70), за мінусом вирахувань  Дт 79 Кт 704. Для визначення загального доходу ці обороти беруться за всіма видами діяльності, а для визначення кваліфікованого доходу - такі ж самі обороти, але тільки за видами діяльності, наведеними у ч. 4 ст. 5 Закону №1667-ІХ

Доходи, що обліковуються на рахунках 71 (крім роялті), 72, 73, 74 не беруть участі ані у розрахунку загального доходу, ані у розрахунку кваліфікованого доходу.

А кваліфікований дохід – це дохід тільки від видів діяльності, наведених в ч. 4 ст. 5 Закону №1667-ІХ, який потрібно вибирати з обороту за бухгалтерськими проводками: Дт 70, 71 Кт 79.

Вперше вимогу щодо доходу потрібно визначати за наслідками трьох перших повних місяців набуття статусу резидента  «Дія.Сіті».

 

Приклад 1Юрособа набула статусу резидента Дія Сіті у лютому 2022 року.

За березень – травень 2022 року сума кваліфікованого доходу склала 3 млн грн, а загальна сума доходу 3,2 млн грн.

Сума кваліфікованого доходу в загальній сумі доходу – 93,75% (3 : 3,2 х 100).

Вимога щодо доходу (не менше 90%) дотримана, тому юрособа може і надалі перебувати у статусі резидента Дія Сіті.

Наступні рази вимогу щодо доходу потрібно виконувати за наслідками кожного календарного року.

Нажаль, в Законі №1667-ІХ не уточнили – повного року чи в тому числі неповного.

Наприклад, в листі Держпідприємництва від 13.06.2001 р. №2-532/3628 зазначено, що календарний рік – це період з 01.01 по 31.12 відповідного року. Тобто, календарний рік – це повний рік.

Так само визначають це поняття і суди (див., приміром, Ухвалу ВАСУ від 12.07.2017 р. №К/800/35783/16).

Але для уникнення непорозумінь, у всякому разі до отримання консультацій державних органів з цього питання, таки рекомендуємо дотримуватися вимоги щодо доходу за наслідками в тому числі неповного календарного року.

Хоча і тут не без проблем. Адже незрозуміло, чи брати до розрахунку показники місяця, в якому набуто статус резидента Дія Сіті. По суті без додаткових роз’яснень цього питання не обійтися. Для уникнення непорозумінь рекомендуємо брати до розрахунку показники доходу, отриманого починаючи з дати набуття статусу резидента до кінця відповідного календарного року. 

Приклад 2Початкові дані прикладу 1.

У період з дати набуття статусу резидента Дія Сіті до 31.12.2022 р. сума кваліфікованого доходу склала 15 млн грн, а загальна сума доходу 16 млн грн.

Сума кваліфікованого доходу в загальній сумі доходу – 93,17% (15 : 16,1 х 100).

Вимога щодо доходу (не менше 90%) дотримана, тому юрособа може і надалі перебувати у статусі резидента Дія Сіті.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202510
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202573
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025160
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202533
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025250