• Посилання скопійовано

Облік та оподаткування придбаного у нерезидента доступу через інтернет до ПЗ

Підприємство придбаває у нерезидента доступ через інтернет до програмного забезпечення (ПЗ), з метою використання його у власній господарській діяльності. Які особливості обліку, оподаткування?

Бухоблік

Детально це питання ми розглядали, приміром, тут.

Зараз скажемо тезисно.

Отримання доступу до ПЗ через інтернет оформляється, як правило, договором на отримання замовником (ліцензіатом) права користування сервісом виконавця (ліцензіара).

Доступ надається на певний період, за який здійснюється оплата.

З точки зору обліку підприємство придбаває послуги.

Відповідно до п. 7 НП(С)БО 16:

  • Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
  • Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Оскільки послуги доступу оплачуються на певний період, на наш погляд, витрати на придбання такого доступу мають бути розподілені за таким періодом. А тому вартість придбаного доступу включають до складу витрат майбутніх періодів: Дт 39 Кт 632.

А потім протягом строку такого доступу списують на витрати: Дт 23, 91, 92, 93 Кт 39.

 

ПДВ

Відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ доступ до онлайн-сервісів з точки зору оподаткування розглядається як програмна продукція. А тому тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023 р. звільняється від оподаткування ПДВ.

ПН на таку операцію складати, на наш погляд, не потрібно, про що ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

 

Податок на прибуток

Якщо підприємство застосовує коригування на податкові різниці, може постати запитання про застосування різниці за пп. 140.5.4 ПКУ.

Про особливості застосування цієї різниці ми писали, приміром, тут, тут.

 

Податок на репатріацію

Згідно з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи, виплачені нерезиденту у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента не оподатковується податком на репатріацію.

Таким чином, оплата доступу до ПЗ, на наш погляд, не обкладається податком на репатріацію.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.20256
  • Як вести облік облігації внутрішньої державної позики?
    Компанія придбала ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) через свій обслуговуючий банк за ціною 1050 грн за 1 шт, в той час як номінал цих облігацій – 1000 грн. Як відобразити такі операції, а також отримання відсотків за ОВДП в бухобліку?
    11.07.20257
  • Облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство взяло участь в аукціоні з оренди приміщення держвласності та стало переможцем. Для участі в аукціоні було сплачено реєстраційний та гарантійний внесок. Гарантійний внесок частково повернуто, на решту суми оформлено акт про надання послуг - винагорода оператору. Як відобразити такі операції в бухобліку?
    11.07.202512
  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.2025113
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202527