Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік та оподаткування придбаного у нерезидента доступу через інтернет до ПЗ

Підприємство придбаває у нерезидента доступ через інтернет до програмного забезпечення (ПЗ), з метою використання його у власній господарській діяльності. Які особливості обліку, оподаткування?

Бухоблік

Детально це питання ми розглядали, приміром, тут.

Зараз скажемо тезисно.

Отримання доступу до ПЗ через інтернет оформляється, як правило, договором на отримання замовником (ліцензіатом) права користування сервісом виконавця (ліцензіара).

Доступ надається на певний період, за який здійснюється оплата.

З точки зору обліку підприємство придбаває послуги.

Відповідно до п. 7 НП(С)БО 16:

  • Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
  • Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Оскільки послуги доступу оплачуються на певний період, на наш погляд, витрати на придбання такого доступу мають бути розподілені за таким періодом. А тому вартість придбаного доступу включають до складу витрат майбутніх періодів: Дт 39 Кт 632.

А потім протягом строку такого доступу списують на витрати: Дт 23, 91, 92, 93 Кт 39.

 

ПДВ

Відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ доступ до онлайн-сервісів з точки зору оподаткування розглядається як програмна продукція. А тому тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023 р. звільняється від оподаткування ПДВ.

ПН на таку операцію складати, на наш погляд, не потрібно, про що ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

 

Податок на прибуток

Якщо підприємство застосовує коригування на податкові різниці, може постати запитання про застосування різниці за пп. 140.5.4 ПКУ.

Про особливості застосування цієї різниці ми писали, приміром, тут, тут.

 

Податок на репатріацію

Згідно з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи, виплачені нерезиденту у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента не оподатковується податком на репатріацію.

Таким чином, оплата доступу до ПЗ, на наш погляд, не обкладається податком на репатріацію.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Нерезиденти , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі