• Посилання скопійовано

Чи може підприємство для власних потреб закуповувати металобрухт?

Чи може звичайне комерційне підприємство закуповувати металобрухт для використання в господарській діяльності та які облікові наслідки такої операції?

Дивимося Закон про металобрухт.

Стаття 1:

  • Збирання металобрухту - діяльність, пов’язана з переміщенням металобрухту від місця його утворення або знаходження до суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю металобрухту, та їхніх приймальних пунктів, спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їхніх приймальних пунктів.
  • Заготівля металобрухту - діяльність, пов’язана з купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту суб’єктами господарювання.
  • Спеціалізовані підприємства - суб’єкти господарювання всіх форм власності, що здійснюють заготівлю та/або переробку (надають послуги з переробки) металобрухту, відповідають вимогам цього Закону, у тому числі мають власну або орендовану ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається суб’єктом господарювання з урахуванням його виробничих потреб

Тобто, збирати металобрухт мають право тільки спеціалізовані підприємства, які відповідають вимогам Закону про металобрухт.

Заготівлю металобрухту здійснюють суб’єкти господарювання (ст. 4 Закону про металобрухт).

Підприємство, яке планує займатися збиранням металобрухту, має подати заяву до Мінстратегпром (Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України) для внесення його до Переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом.

Особливості подання такої заяви наведені в ст. 4 Закону про металобрухт.

В ст. 5 Закону про металобрухт наведені вимоги, яких має дотримуватися підприємство, що здійснює заготівлю металобрухту.

В ст. 6 Закону про металобрухт наведені вимоги до оформлення заготівлі металобрухту та операцій з ним.

В ст. 4 Закону про металобрухт наведено особливості оформлення акту приймання металобрухту, отриманого від фізичних та юридичних осіб.

За порушення законодавства, що регулює заготівлю металобрухту, на посадову особу накладається адмінштраф від 500 до 1000 НМДГ (8500 грн – 17000 грн) (ст. 164-10 КУпАП).

Окрім того, статтею 213 ККУ передбачено кримінальну відповідальність – штраф від 1500 до 2000 НМДГ (25500 грн. – 34000 грн.), або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до одного року.

В бухобліку операції придбання металобрухту у інших СГ, які, своєю чергою, мають право збирати та заготовувати металобрухт, відображаються в загальному порядку, прийнятому для придбання запасів.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік зміни статутного капіталу та переведення внеску в додатковий капітал
    Підприємство у 2023 році отримало від засновника (селищної ради) автогрейдер вартістю 2 500 000 грн як внесок до статутного капіталу. Нараховано 400 000 грн амортизації, але дохід на суму амортизації не визнавався. Зараз засновник вирішив зменшити статутний капітал на вартість грейдера, перевівши цей внесок до додаткового капіталу. Які бухгалтерські проведення необхідно зробити та як вирішити питання з доходом, зокрема, за минулі періоди, що вплинуло на збитковість?
    15.07.2025172
  • Облік резерву знецінення запасів: чи критичний вибір субрахунку?
    Підприємство, що веде облік за МСФЗ, для обліку нарахованого резерву під знецінення запасів використовує субрахунок 382, що зафіксовано в обліковій політиці. В балансі запаси відображаються за чистою реалізаційною вартістю. Проведення: нарахування (сторнування) резерву Дт 946 Кт 382; списання запасів за рахунок резерву Дт 382 Кт 20, 21, 28, 26. Чи має критичне значення для бухгалтерського та податкового обліку, на якому саме субрахунку обліковувати нарахований резерв?
    14.07.202535
  • Заміна лічильника електроенергії: які відобразити в обліку?
    У підприємства на рекламних конструкціях встановлені прилади розрахункового обліку електроенергії, які складаються з кабеля, троса, автоматів, лічильника, бокса монтажного, метизів. Прилади обліковуються як основні засоби. Згідно з приписом Обленерго підприємство здійснює заміну лічильників на більш сучасні та при необхідності боксів. Як підприємству відобразити в обліку таку заміну: як ремонт чи модернізацію?
    14.07.202566
  • Перепродаж паливних талонів: термін дії та облік
    Підприємство у листопаді 2021 року придбало паливні талони з метою перепродажу, але не реалізувало їх. Чи має воно право продати ці талони зараз і чи залежить це право від терміну їх дії, зазначеного в договорах з постачальниками?
    14.07.202521
  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.2025384