Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи може підприємство для власних потреб закуповувати металобрухт?

Чи може звичайне комерційне підприємство закуповувати металобрухт для використання в господарській діяльності та які облікові наслідки такої операції?

Дивимося Закон про металобрухт.

Стаття 1:

  • Збирання металобрухту - діяльність, пов’язана з переміщенням металобрухту від місця його утворення або знаходження до суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю металобрухту, та їхніх приймальних пунктів, спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їхніх приймальних пунктів.
  • Заготівля металобрухту - діяльність, пов’язана з купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту суб’єктами господарювання.
  • Спеціалізовані підприємства - суб’єкти господарювання всіх форм власності, що здійснюють заготівлю та/або переробку (надають послуги з переробки) металобрухту, відповідають вимогам цього Закону, у тому числі мають власну або орендовану ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається суб’єктом господарювання з урахуванням його виробничих потреб

Тобто, збирати металобрухт мають право тільки спеціалізовані підприємства, які відповідають вимогам Закону про металобрухт.

Заготівлю металобрухту здійснюють суб’єкти господарювання (ст. 4 Закону про металобрухт).

Підприємство, яке планує займатися збиранням металобрухту, має подати заяву до Мінстратегпром (Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України) для внесення його до Переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом.

Особливості подання такої заяви наведені в ст. 4 Закону про металобрухт.

В ст. 5 Закону про металобрухт наведені вимоги, яких має дотримуватися підприємство, що здійснює заготівлю металобрухту.

В ст. 6 Закону про металобрухт наведені вимоги до оформлення заготівлі металобрухту та операцій з ним.

В ст. 4 Закону про металобрухт наведено особливості оформлення акту приймання металобрухту, отриманого від фізичних та юридичних осіб.

За порушення законодавства, що регулює заготівлю металобрухту, на посадову особу накладається адмінштраф від 500 до 1000 НМДГ (8500 грн – 17000 грн) (ст. 164-10 КУпАП).

Окрім того, статтею 213 ККУ передбачено кримінальну відповідальність – штраф від 1500 до 2000 НМДГ (25500 грн. – 34000 грн.), або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до одного року.

В бухобліку операції придбання металобрухту у інших СГ, які, своєю чергою, мають право збирати та заготовувати металобрухт, відображаються в загальному порядку, прийнятому для придбання запасів.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі