• Посилання скопійовано

Бухгалтерський облік компенсуючого ПДВ при придбанні ОЗ

ТОВ придбало автобус з ПДВ, який використовуватиметься в оподатковуваних та звільнених операціях. Нарахували компенсуюче ПДВ за ст. 199 ПКУ. Куди в бухобліку списати таке ПДВ?

До первісної вартості придбаних ОЗ включаються в тому числі суми непрямих податків у зв’язку з придбанням (створенням) ОЗ (якщо вони не відшкодовуються підприємству) (п. 8 НП(С)БО 7).

Таким чином, ПДВ, яке не відшкодовується підприємству, слід включати до складу ОЗ.

Детально особливості відображення в обліку компенсуючого ПДВ розглянуті в п. 11 і п. 12 Інструкції з бухобліку ПДВ. Ця Інструкція втратила чинність з 09.08.2019 р. Але в частині обліку ПДВ нічого не змінилося. Адже по суті Інструкція всього лише систематизувала інформацію стосовно бухобліку ПДВ. Вона не запроваджувала якихось нових облікових правил. Тому після скасування Інструкції особливості бухобліку ПДВ залишаються такими самими, як описані в Інструкції.

Отже, бухгалтерський облік компенсуючого ПДВ у разі придбання ОЗ:

  • Дт 643 Кт 641 – нараховане компенсуюче ПДВ;
  • Дт 15 Кт 643 – компенсуюче ПДВ включено до первісної вартості придбаних ОЗ;
  • Дт 643 Кт 641 – донараховано (чи зменшено – способом сторно) компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку;
  • Дт 949 Кт 643 – списано донараховане компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку (якщо воно перевищує початково визначену суму компенсуючого ПДВ);
  • Дт 643 Кт 719 – донараховано компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку (якщо воно менше початково визначеної суми компенсуючого ПДВ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202413
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202422
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.20247
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202414
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202427