Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Бухгалтерський облік компенсуючого ПДВ при придбанні ОЗ

ТОВ придбало автобус з ПДВ, який використовуватиметься в оподатковуваних та звільнених операціях. Нарахували компенсуюче ПДВ за ст. 199 ПКУ. Куди в бухобліку списати таке ПДВ?

До первісної вартості придбаних ОЗ включаються в тому числі суми непрямих податків у зв’язку з придбанням (створенням) ОЗ (якщо вони не відшкодовуються підприємству) (п. 8 НП(С)БО 7).

Таким чином, ПДВ, яке не відшкодовується підприємству, слід включати до складу ОЗ.

Детально особливості відображення в обліку компенсуючого ПДВ розглянуті в п. 11 і п. 12 Інструкції з бухобліку ПДВ. Ця Інструкція втратила чинність з 09.08.2019 р. Але в частині обліку ПДВ нічого не змінилося. Адже по суті Інструкція всього лише систематизувала інформацію стосовно бухобліку ПДВ. Вона не запроваджувала якихось нових облікових правил. Тому після скасування Інструкції особливості бухобліку ПДВ залишаються такими самими, як описані в Інструкції.

Отже, бухгалтерський облік компенсуючого ПДВ у разі придбання ОЗ:

  • Дт 643 Кт 641 – нараховане компенсуюче ПДВ;
  • Дт 15 Кт 643 – компенсуюче ПДВ включено до первісної вартості придбаних ОЗ;
  • Дт 643 Кт 641 – донараховано (чи зменшено – способом сторно) компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку;
  • Дт 949 Кт 643 – списано донараховане компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку (якщо воно перевищує початково визначену суму компенсуючого ПДВ);
  • Дт 643 Кт 719 – донараховано компенсуюче ПДВ згідно річного перерахунку (якщо воно менше початково визначеної суми компенсуючого ПДВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
ПДВ , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі