Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи можна включати девелоперські витрати до поточних витрат періоду?

ТОВ (замовник) підписало договір на девелоперські послуги, що включає підготовку тендерної документації для проведення тендеру, укладання договору на розроблення проектної документації, нагляд за будівельними роботами тощо. Чи можна включити девелоперські витрати до поточних витрат періоду?

Ні, не можна.

З питання випливає, що йдеться про послуги, пов’язані з будівництвом. Тому зазначені витрати мають включатися до собівартості будівництва.

Наприклад, з цього приводу в пп. 1.4.1 Правил визначення вартості будівництва зазначено, що до витрат, які враховуються у вартості будівництва, включаються в тому числі:

  • витрати на утримання служби замовника і авторський нагляд;
  • підготовка експлуатаційних кадрів;
  • проектні та вишукувальні роботи тощо.

Тобто, з точки зору Правил визначення вартості будівництва вартість девелоперських послуг враховується у вартості будівництва.

Поряд з цим, принципи визнання витрат в бухгалтерському обліку наведені в п. 7 НП(С)БО 16:

  • витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені;
  • витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Тобто, до складу витрат поточного періоду відносять тільки ті витрати, які неможливо прямо пов’язати з отриманим доходом. 

Але якщо витрати можна «прив’язати» до конкретного об’єкта, який прийматиме участь в генеруванні доходу, їх включають не до складу витрат поточного періоду, а до собівартості такого об’єкта.

Витрати на девелоперські послуги саме до таких останніх витрат і відносяться, адже їх можна «прив’язати» до об’єкта будівництва.

Повторимося, витрати на девелоперські послуги включаються до собівартості будівництва.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Будівництво , Витрати , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі