Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Повернення орендованого приміщення з поліпшенням: яка база для ПДВ?

Підприємство повертає орендоване приміщення, де проведені поліпшення (капітальний ремонт). Вони відображені як окремий об’єкт на 117 рахунку та повністю замортизовані в бухобліку, а в податковому обліку є залишкова вартість (строк корисного використання в БО менший, ніж в ПО). Як визначати базу нарахування ПДВ: з балансової вартості поліпшень за даними бухобліку чи із ціни придбання товарів/послуг, використаних для поліпшення?

Відповідно до пп. 188.1 ПКУ, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).

Відповідно до п. 8 П(С)БО 7, затрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигод, які первісно очікувалися від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів. Тому при переданні таких поліпшень орендодавцю слід розглядати їх як необоротний актив, а отже, застосовувати правило визначення мінімальної бази оподаткування ПДВ саме для необоротних активів. 

Як ми вже зазначили вище, такою базою є балансова (залишкова) вартість за даними бухгалтерського обліку. Якщо в даному випадку вартість поліпшень повністю замортизована в бухобліку, то відповідно така балансова вартість є нульовою. Податкова амортизація необоротних активів для цілей нарахування ПДВ не застосовується. Виходячи з цього, донараховувати ПДВ в даному випадку не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Оренда , ПДВ , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі