На сайті НБУ (тут) публікуються середні відсоткові ставки. Хоча в кожній конкретній ситуації фактичні ринкові ставки відрізняються від середніх. Таким чином, в ситуації, яку ми розглядаємо, ринкова ставка – 13%, а не 12,6%.
Причому юрособа сплатить тільки 3%, а решту 10% компенсує Фонд розвитку підприємництва.
Як здійснюється компенсація?
Дивимося Порядок №28 (Порядок, затверджений Постановою КМУ від 24.01.2020 р. №28).
Згідно цього Порядку Фонд розвитку підприємництва компенсує юрособі різницю між базовою процентною ставкою і пільговою, яку сплатить підприємство, шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок умовного зберігання (ескроу), з якого банк списує компенсацію на часткове погашення відсотків.
Таким чином, за показниками, наведеними в ситуації, юрособа має відобразити в своєму бухобліку нарахування відсотків і їх часткову компенсацію та сплату таким чином (цифри умовні):
- Дт 951 Кт 684 – 130 грн (нараховано відсотки);
- Дт 684 Кт 311 – 30 грн (оплачені відсотки в тій частині, що належить до сплати юрособою);
- Дт 684 Кт 482 – 100 грн (отримана часткова компенсація відсотків від Фонду);
- Дт 482 Кт 718 – 100 грн (відображено отримання доходу на суму часткової компенсації).
З наведених проводок наочно видно, що юрособа відображає нарахування в обліку всієї суми відсотків. Тобто, вона нараховує відсотки у повній сумі, які потім їй частково відшкодовуються. Це означає, що фактично юрособа отримала кредит під ринкову ставку відсотку.
Але оскільки кредит отримано під ринкову ставку, дисконтувати заборгованість за кредитом не потрібно. Про це ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити