Якщо неприбуткова організація порушила вимоги, визначені пп. 133.4 ПКУ, а релігійна організація – абз. 2 пп. 133.4.1 і пп. 133.4.2 ПКУ, вона зобов’язана подати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання її неприбутковою, якщо це відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинила таке порушення. Зробити це потрібно у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду. При цьому потрібно зазначити у Звіті і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
За період із першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинили таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана:
- щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств;
- сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду;
- подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.
При цьому, правила визнання доходів у разі отримання цільового фінансування застосовуються для всіх юридичних осіб незалежно від наявності статусу «неприбутківця».
Зокрема згідно з пп. 16 – 19 П(С)БО 15 цільове фінансування не визнається доходом доти, поки не існує підтвердження того, що воно буде отримане та підприємство виконає умови щодо такого фінансування.
Отримане цільове фінансування (у тому числі кошти, вивільнені від оподаткування у зв'язку з наданням пільг з податку на прибуток підприємств) визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.
Цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.
Цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання у майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.
Про облік цільового фінансування капітальних інвестицій ми писали тут.
Отже, після втрати статусу неприбутківця бухгалтерський облік, зокрема в частині облік доходів від цільового фінансування залишається без змін, як і залишок на рахунку 48 (з подальшим закриттям після використання відповідних коштів).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити