• Посилання скопійовано

Облік оплати за оренду паю через «Укрпошту»

Сільськогосппідприємство здійснює оплату орендної плати за паї через «Укрпошту», якій надсилаються кошти та відомість в електронному вигляді. «Укрпошта» перераховує кошти отримувачам, а також ПДФО, ВЗ та утримує свою комісію або ж повертає підприємству у разі неможливості перерахування. Як обліковувати такі операції?

Згідно з інформацією, наведеною на сайту УДППЗ, «Укрпошта» пропонує підприємствам та організаціям всіх форм власності для проведення виплат (орендної плати за землю, заробітної плати, страхових виплат, аліментів, тощо) скористатися послугою з пересилання поштових переказів, яка здійснюється в рамках внутрішньодержавної платіжної системи «Поштовий переказ».

Поштові перекази від юридичних осіб приймаються для пересилання після надходження грошових коштів на рахунок УДППЗ «Укрпошта».

При цьому, варто зауважити, що все таки УДППЗ «Укрпошта» наразі ще немає статусу «поштового банку», тому для обліку коштів, що перераховуються, використовувати субрахунки рахунку 31 не доречно. Фактично «Укрпошта» здійснює переказ коштів за дорученням підприємства – тобто виступає агентом і відповідно після отримання від підприємства коштів у «Укрпошти» виникає зобов’язання здійснити подальший переказ цих коштів. Тому вважаємо, що кошти, що було перераховано підприємством «Укрпошті», повинні ним відображатися на субрахунку 377.

Таким чином, бухгалтерські записи будуть виглядати так:

Операція

Дт

Кт

Перераховано кошти на Укрпошту для подальшого перерахування

377

311

Укрпоштою здійснено перерахунок на користь власника паю

685

377

Укрпоштою перераховано ПДФО

641 ПДФО

377

Укрпоштою перераховано військовий збір

642 ВЗ

377

Комісія Укрпошти за здійснення переказу

92

377

Повернуто несплачені Укрпоштою грошові кошти

311

377

 

Первинні документи

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про бухоблік, підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Своєю чергою, п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:

  • назву документа (форми);
  • дату складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Отже, вважаємо, що УДППЗ «Укрпошта» має надати підприємству відомість або інше підтвердження про здійснення перерахування коштів на рахунок їх одержувачам, сплату податків, а також про суму утриманої за переказ комісії.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202527
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025254
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202536
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202532
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529