Згідно з змінами, внесеними наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська (не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків).
Відповідно до термінів, неведених у П(С)БО 10, довгострокова дебіторська заборгованість - сума дебіторської заборгованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.
Своєю чергою, безпосередньо дебіторська заборгованість - сума заборгованості дебіторів підприємству на певну дату.
В даному випадку, до відвантаження продукції покупцю, заборгованість у нього перед постачальником не виникає. Відповідно, не виникає і у постачальник дебіторська заборгованість такого покупця.
Таким чином, якщо після відвантаження продукції (тобто тоді, коли фактично виникає дебіторська заборгованість) на дату балансу строк її погашення становить менше 12 календарних місяців - така заборгованість не є довгостроковою.
Отже, для класифікації заборгованості відштовхуватись слід не від самої дати виникнення дебіторської заборгованості, а від дати балансу, яка настає після виникнення такої дебіторської заборгованості (фактичного відвантаження покупцю).
Лише укладання договору не призводить до змін у структурі балансу постачальника та покупцю (виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості).
Згідно з умовами запитання постачання товару повинно відбутися до 05.03.2020 р., відповідно для класифікації заборгованості як поточну, строк її погашення з 31.03.2020 року повинен становити менше 12 місяців (тобто до 31.03.2021 р.).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити