• Посилання скопійовано

Чи погоджувати держпідприємству списання пошкоджених ОЗ?

Внаслідок стихії пошкоджено ОЗ первісною (переоціненою) вартістю 20 тис. грн, належні держкомерційному підприємству. Чи можна їх списати без погодження з вищестоящою організацією (Держкомлісгоспом)?

Відповідь на це питання шукаємо в Порядку №1314.

Майно, пошкоджене внаслідок стихійного лиха, підлягає списанню (пп. 2 п. 4 Порядку №1314).

В п. 5 цього Порядку сказано, що списання майна здійснюється на підставі прийнятого суб'єктом управління рішення про надання згоди на його списання. А списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), інших необоротних матеріальних активів суб’єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 20 тис. грн,  здійснюється за рішенням керівника такого суб’єкта.

Перелік суб’єктів управління наведено в ч. 1 ст. 4 Закону №185. Там зазначені КМУ, Мінекономрозвитку, інші міністерства, державні господарські об’єднання тощо.

Тобто, суб’єкти управління – це вищестоящі організації стосовно відповідного державного комерційного підприємства. З питання, на яке ми відповідаємо, випливає, що для конкретного підприємства такою організацією є Держкомлісгосп.

Отже, з норм Порядку №1314 випливає, що списувати майно самостійно, без погодження з вищестоящою організацією можна тільки при виконанні двох критеріїв одночасно:

  • ОЗ повністю амортизовані. Тобто, амортизація на ОЗ вже не нараховується;
  • первісна (переоцінена) вартість менше 20 тис. грн.

Тому якщо стихією пошкоджені ОЗ, які повністю амортизовані (і первісна (переоцінена) вартість яких до 20 тис. грн), для їх списання не потрібне погодження Держлісгоспу. Якщо такі ОЗ амортизовані не повністю (нарахування амортизації продовжується), для списання потрібне погодження Держлісгоспу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202510
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202572
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025160
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202533
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025250