• Посилання скопійовано

Списання лікарських засобів та медичних виробів: документальне оформлення та облік

Медичний центр на єдиному податку у своїй роботі використовує медикаменти. Як списувати медикаменти, як часто, як це оформити і відображати в обліку? Що є підставою для списання використаних лікарських засобів та виробів медичного призначення (бинти, марлю, т.п.)?

Документальне оформлення та бухоблік

Медичний центр (розуміємо, що мова про заклад охорони здоров’я[1]) у своїй діяльності мають керуватися Методрекомендаціями ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров'я, затвердженими наказом МОЗ від 09.09.2014 року №635 (далі – Метожрекомендації №635).

З метою організації бухгалтерського обліку лікарських засобів та медичних виробів кожен заклад охорони здоров'я самостійно визначає Порядок приймання, зберігання, відпуску (переміщення), списання використаних лікарських засобів та медичних виробів з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних та норм цих Методрекомендацій №635 (п.2 підрозділу 1 р.ІІ Методрекомендацій №635).

Лікарські засоби та медвироби для цілей бухобліку визнаються запасами. Підприємства приватної форми власності з метою обліку таких активів керуються такими документами:

  • П(С)БО 9;
  • Методрекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів, затвердженими наказом Мінфіну від 10.01.2007 № 2;
  • Методрекомендаціями щодо облікової політики підприємства, затвердженими наказом Мінфіну від 27.06.2013 № 635;
  • Інструкції №291 чи Інструкції №486 (для суб'єктів малого підприємництва).

Відповідно до ч.5, 6 п.2 р. ІІ Методрекомендацій №635 використані лікарські засоби та медичні вироби списуються на підставі звітів про фактичне їх використання, отриманих від матеріально відповідальних осіб (далі – МВО). На кінець місяця за кожним найменуванням лікарських засобів та медичних виробів виводяться їх залишки за кількістю та сумою.

МВО складу не пізніше другого числа місяця, наступного за звітним, складають та подають до бухгалтерської служби закладу охорони здоров'я Звіт про надходження і відпуск (використання) лікарських засобів та медичних виробів (додаток 6) (п.6 р.ІІІ Методрекомендацій №635).

Тобто щомісяця проводиться списання використаних лікарських засобів та медичних виробів на підстав Звіту МВО, в якому й зазначається скільки було витрачено лікарських засобів та медичних виробів за місяць.

У обліку списання використаних лікарських засобів та медичних виробів  відображається так:

Дт 23 (витрати на виробництво послуг), 94 (інші витрати)  (в залежності від того де були використані ці активи) Кт 20, 22, 28

 

 

 



[1] Медичний центр (різного профілю) відноситься до багатопрофільних лікарняних закладів (див тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0892-02/conv#n28 )

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202425
  • Оренда паркомісць для працівників: облік та податки
    Юрособа орендує паркомісця у юрособи для працівників біля орендованого офісу. Як це провести в обліку? Чи є право на податковий кредит? Чи потрібно утримувати із працівників податки ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ?
    06.05.202417
  • Облік гарантійного ремонту експортованого обладнання
    Юрособа, платник податку на прибуток і ПДВ, мікропідприємство, виробник, експортувало обладнання. Згідно з контрактом на обладнання діє гарантія 12 місяців з дня відвантаження. Покупець виявив брак і повернув обладнання для гарантійного ремонту. Юрособа безоплатно зробила ремонт, замінила браковані деталі. Які особливості обліку та оподаткування?
    06.05.202415
  • ТОВ отримує від фізособи маркетингові послуги з оплатою реклами у Facebook: як оформити та обліковувати?
    ТОВ, середнє підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток, хоче замовити рекламу у Facebook. Сплачувати за рекламу буде фізоосба, яка надає ТОВ маркетингові послуги за ЦПД (ФОП у ФО немає), зі своєї гривневої картки. Чи може сплачувати за рекламу підприємства така фізособа своєю гривневою карткою в межах ЦПД? Якими документами, окрім акту наданих послуг за ЦПД, ТОВ може підтвердити ці витрати?
    03.05.202430
  • Наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію
    Як скласти наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію?
    03.05.202457