• Посилання скопійовано

Товарна заборгованість не дисконтується

Відповідно до умов договору Виконавець має виконати роботи в певній частині протягом 6 місяців з моменту отримання І платежу в розмірі 100%. Оскільки у квітні 2019 року було отримано 75%, а решту 25% від І платежу так і не отримано, то Виконавець до роботи не приступив. Договором не передбачено повернення коштів, а лише пролонгація договору й строків виконання робіт, якщо порушуються умови договору.

Дисконтуванню підлягає лише грошова довгострокова дебіторська та кредиторська заборгованість. Хоча із норм П(С)БО 10 та П(С)БО 11 це не уточнюється, а там в цілому мовиться, що довгострокова заборгованість відображається за теперішньою вартістю, втім те, що за такою вартістю має відображатися виключно грошова заборгованість виходить із наступного:

- Визначення «теперішня вартість». Згідно з п.4 П(С)БО 11 теперішня вартість – це дисконтована сума майбутніх платежів (за вирахуванням суми очікуваного відшкодування),  яка, як очікується, буде потрібна  для  погашення  зобов'язання  в  процесі  звичайної діяльності підприємства. Тобто це майбутня вартість грошових коштів, необхідних для «закриття» дебіторки чи кредиторки.

- Визначення фінактиву та фінзобовязання у П(С)БО 13. Фінактив — це і є грошова дебіторська заборгованість (п. 6 П(С)БО 13), фінзобов’язання — грошова кредиторська заборгованість (п. 7 П(С)БО 13).

Тоді як відповідно до умов питання, отримавши аванс, виконавець має «розрахуватися» за нього шляхом виконання робіт, тобто погашення кредиторської заборгованості у вигляді отриманого авансу планується не грошовими платежами, а виконаними роботами, а тому така заборгованість не підлягає дисконтуванню, адже не є грошовою.

Більше того, кредиторська заборгованість по отриманому авансу у розмірі 75% є поточною заборгованістю, яка також не дисконтується за П(С)БО (субрахунок 681), адже відповідно до умов договору по графіку виконання робіт передбачено, що виконавець має виконати частину роботи протягом 6 місяців з моменту отримання першого платежу в частині такого платежу. Адже відповідно до п.4 П(С)БО 11 поточні  зобов'язання  -  зобов'язання,  які  будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом  12 місяців, починаючи з дати балансу.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Списання витрат на невидану книгу з незавершеного виробництва
    Роз'яснення щодо можливості списання витрат, накопичених на рахунку 23 "Виробництво" як незавершене виробництво для книги, яку вирішено не видавати. Описано порядок віднесення таких витрат до складу інших операційних витрат періоду (рахунок 94), процедуру документального оформлення та питання щодо необхідності коригування фінрезультату до оподаткування на податкові різниці
    21.04.202526
  • Як обчислити витрати на відрядження за кордон, якщо розрахунки здійснювалися карткою?
    Працівник їздив у закордонне відрядження в Узбекистан. Аванс був перерахований йому у гривнях на особисту зарплатну картку. Цією карткою працівник розраховувався на території Узбекистану (не знімав готівку та не робив обмінних операцій). До звіту про відрядження додані фіскальні чеки Узбекистану, в яких вказана валюта Узбекистану + сліп з терміналу банку до цього фіскального чеку в долларах США. Яку валюту брати до розрахунку на дату звіту: долари чи валюту Узбекистану?
    21.04.202552
  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202518
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202526
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202527