• Посилання скопійовано

Як обліковувати держсубсидію на виробництво ігрового національного фільму?

Підприємство - платник податку на прибуток та ПДВ, визначає різниці щодо податку на прибуток. Який порядок обліку суб’єкта кінематографії при виробництві нацфільму, отримання субсидії на виробництво (створення) ігрового нацфільму? На момент укладання договору з Держкіно підприємство понесло витрати на виробництво

Бухгалтерський облік

Кошти, отримані у вигляді державної фінансової підтримки, вважаються цільовим фінансуванням, оскільки вони мають цільову спрямованість. В даному випадку - це виробництво фільму.

Облік коштів цільового фінансування ведеться на пасивному рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження», зокрема, на субрахунку 482 «Кошти з бюджету та державних цільових фондів». За кредитом відображається  отримана з бюджету субсидія, а за дебетом – визнання її доходом у порядку, передбаченому П(С)БО 15.

Цільове фінансування визнається згідно з п. 16–19 П(С)БО 15.

Для різних видів фінансування встановлено різні критерії визнання доходу. 

Зокрема:

1) отримане цільове фінансування витрат некапітального характеру визнається доходом протягом тих періодів, в яких були визнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування (п. 17 П(С)БО 15);

2) цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно до суми нарахованої амортизації цих об'єктів (п. 18 П(С)БО 15);

3) компенсація витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання у майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу (п. 19 П(С)БО 15).

У даному випадку слід застосовувати третій підхід, адже підприємство вже понесло витрати на виробництво фільму. В такому разі здійснюються записи:

  • Дт 377 – Кт 482 – визнання дебіторської заборгованості Держкіно на суму фактично профінансованих витрат, що були понесені раніше;
  • Дт 482 – Кт 718 – визнання доходу на суму фактично отриманих коштів від Держкіно;
  • Дт 311 – Кт 377 – закриття дебіторської заборгованості Держкіно.

У даному випадку рахунок 48 є транзитним і закривається без залишку. Проте ми не радимо його виключати із проведень, оскільки обороти за ним є безпосереднім джерелом інформації про отримані суми субсидій. За підсумками зазначених записів в бухобліку виникає дохід, який збільшує фінрезультат до оподаткування на суму отриманої субсидії.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 140.4.4 ПКУфінрезультат з метою оподаткування зменшується на суму субсидій, отриманих платником податку - суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні", здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" державна підтримка виробництва (створення) фільму здійснюється:

  • у формі публічних закупівель;
  • або у формі надання державної субсидії на виробництво фільму;
  • або у формі надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму.

За умовами запитання, підприємство отримало державну підтримку у формі субсидії на виробництво (створення) ігрового національного фільму. За нормою пп. 140.4.4 ПКУ, фінрезультат зменшується на суму субсидій, отриманих для повернення частини кваліфікованих витрат, причому отримати таку субсидію можуть тільки іноземні суб’єкти кінематографії.

Таким чином, отримана підприємством субсидія не підпадає під дію пп. 140.4.4 ПКУ і не зменшує фінрезультат з метою оподаткування.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202443
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202438
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202412