Спочатку необхідно визначити, чи є ця заборгованість довгостроковою станом на 31.12.2019 р. Оскільки строк погашення кредиту настає у серпні 2021 року, відповідно він є більшим за рік, тобто така заборгованість є довгостроковою, а отже, її потрібно дисконтувати.
Також дисконтування базується на теорії вартості грошей у часі. Тобто суть дисконтування полягає в тому, що реальна поточна (тобто теперішня) вартість грошових потоків відрізняється від їх номінальної вартості. Ставка дисконту згідно з П(С)БО 28 базується на ринковій ставці відсотка (до вирахування податку), що використовується в операціях з аналогічними активами. За відсутності ринкової ставки відсотка ставка дисконту базується на ставці відсотка на можливі позики підприємства або розраховується за методом середньозваженої вартості капіталу підприємства.
Отже, ставка дисконтування — це ринкова ставка за запозиченнями на поточний момент. Така ставка відображає вартість залучення кредитних коштів на ринкових умовах (звісно ж, у співставних умовах). А тому, якщо кредит, позику взято під ринковий процент, то виходить, що отримані кошти і є теперішньою вартістю майбутніх грошових потоків. Тобто ефекту від дисконтування тут не вбачається. Зважаючи на це, кредити, позики, взяті під ринковий процент, не дисконтують.
Отже, якщо 28% є ринковою ставкою (скоріш за все так воно є, бо саме ця ставка може вважатися ринковою ставкою для тих умов кредиту, на яких він був отриманий), зазначена заборгованість не дисконтується. В іншому випадку її потрібно дисконтувати. Також див. тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити