Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Якою датою слід видати наказ про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування?

Якою датою слід видавати наказ про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ ПКУ?

Відмітку про незастосування різниць з податку на прибуток проставляють у полі декларації з податку на прибуток перед підписами уповноважених осіб:

Наявність рішення15

Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці

 Х

 Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу III Податкового кодексу України, наказ № 123 від 31.12.2019 р.

У  графі «Наявність рішення» проставляється позначка «+» або інша, а у графі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» зазначаються реквізити прийнятого рішення (тобто номер і дата наказу (чи розпорядження) по підприємству про незастосування різниць).

Аналогічно говорять і контролери у підкатегорії 102.20.02, «ЗІР» (питання: «Як у податковій декларації з податку на прибуток підприємств платником податку зазначається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ):

  • в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка;
  • у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Рішення приймається один раз – у першому році, в якому дохід не перевищує 20 млн грн. Після такого рішення не застосовують різниці до тих пір, поки дохід не перевищить 20 млн грн. Тож щороку приймати чи дублювати таке рішення не потрібно. 

Щодо дати наказу законодавчих директив немає, тож платник податку на прибуток самостійно визначає дату, якою буде видаватися такий наказ.

Якщо наказ керівника підприємства видається на початку року, за який буде визначатися обсяг доходу 20 млн грн (тобто ще не відомо, яка сума доходу буде отримана за цей рік), його можна скласти з таким формулюванням:

«З метою оподаткування прибутку за податкові періоди, які починаються з 01.04.2019 року або після цієї дати, наказую:

  • за умови, якщо річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищуватиме двадцяти мільйонів гривень, відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, приймається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.
  • такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу».

Також можна видати такий наказ і після закінчення звітного року, але не пізніше фактичної дати подання декларації за такий рік.

Наприклад, якщо перший рік, за який підприємство не застосовує коригування фінрезультату, буде 2019 р., то в цьому разі наказ видається на початку 2020 р. і формулювання наказу може бути таким:

«У зв’язку з тим, що річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2019 р., становить 15136200 грн, що не перевищує двадцяти мільйонів гривень, наказую:

  • відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ не застосовувати коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ  за 2019 рік.
  • такий порядок  застосовувати протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі