• Посилання скопійовано

Списання ЗЕД-заборгованості за імпортований автомобіль

05.04.2016р. ТОВ імпортувало авто та поставило його на облік після розмитнення та сплати митних платежів. Станом на січень 2020 р. розрахунки з імпортером так і не проведені. Як бути в бухобліку з такою імпортної кредиторкою? Чи є ймовірність "зняття" ПК з ПДВ на підставі відсутності оплати за авто?

Перш за все потрібно визначитися, чи сплив строк позовної давності за цією оплатою. Зауважимо, що у ЗЕД-договорах може бути прописаний інший строк позовної давності, ніж передбачений в українському законодавстві, зокрема, у ЦКУ.

Зокрема, у зовнішньоекономічній діяльності правила обчислення строків позовної давності визначаються згідно з нормами того права, яким регламентується відповідний договір. При цьому учасники правовідносин можуть самостійно обрати право, що підлягає застосуванню до змісту правових відносин (ч. 1  ст. 5 та ч. 1 ст. 32 Закону №2709).

Умова про вибір матеріального і процесуального права, яке застосовуватиметься судом у разі виникнення спору за зовнішньоекономічним договором, належить до його обов’язкових умов (п. 1.12 Положення №201) і зазначається в договорі. Більш докладно див. тут.

Якщо строк позовної давності ще не сплив, така заборгованість ніяк не впливає на бухоблік та оподаткування – доходи/витрати не виникають.

Якщо строк позовної давності за цим договором вже сплив, то таку заборгованість потрібно списати на доходи у періоді спливу строку: Дт 632 Кт 717 – за курсом на дату списання. При списанні можуть виникнути курсові різниці, які обліковуються у звичайному порядку.

«Імпортний» податковий кредит виникає за фактом сплати ПДВ на митниці – скільки ПДВ сплатили на митниці, стільки й отримали у вигляді податкового кредиту (див. пп. 198.2 ПКУ): для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ. Тому факт несплати коштів за автомобіль ніяк не впливає на податковий кредит з ПДВ в даному випадку. Головне – це використання автомобіля для оподатковуваних ПДВ операцій.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»