• Посилання скопійовано

Списання ЗЕД-заборгованості за імпортований автомобіль

05.04.2016р. ТОВ імпортувало авто та поставило його на облік після розмитнення та сплати митних платежів. Станом на січень 2020 р. розрахунки з імпортером так і не проведені. Як бути в бухобліку з такою імпортної кредиторкою? Чи є ймовірність "зняття" ПК з ПДВ на підставі відсутності оплати за авто?

Перш за все потрібно визначитися, чи сплив строк позовної давності за цією оплатою. Зауважимо, що у ЗЕД-договорах може бути прописаний інший строк позовної давності, ніж передбачений в українському законодавстві, зокрема, у ЦКУ.

Зокрема, у зовнішньоекономічній діяльності правила обчислення строків позовної давності визначаються згідно з нормами того права, яким регламентується відповідний договір. При цьому учасники правовідносин можуть самостійно обрати право, що підлягає застосуванню до змісту правових відносин (ч. 1  ст. 5 та ч. 1 ст. 32 Закону №2709).

Умова про вибір матеріального і процесуального права, яке застосовуватиметься судом у разі виникнення спору за зовнішньоекономічним договором, належить до його обов’язкових умов (п. 1.12 Положення №201) і зазначається в договорі. Більш докладно див. тут.

Якщо строк позовної давності ще не сплив, така заборгованість ніяк не впливає на бухоблік та оподаткування – доходи/витрати не виникають.

Якщо строк позовної давності за цим договором вже сплив, то таку заборгованість потрібно списати на доходи у періоді спливу строку: Дт 632 Кт 717 – за курсом на дату списання. При списанні можуть виникнути курсові різниці, які обліковуються у звичайному порядку.

«Імпортний» податковий кредит виникає за фактом сплати ПДВ на митниці – скільки ПДВ сплатили на митниці, стільки й отримали у вигляді податкового кредиту (див. пп. 198.2 ПКУ): для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ. Тому факт несплати коштів за автомобіль ніяк не впливає на податковий кредит з ПДВ в даному випадку. Головне – це використання автомобіля для оподатковуваних ПДВ операцій.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202575
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202537
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025632
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025317
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202535