Завдяки змінам, внесеним наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків.
Оскільки мова йде загалом про заборгованість, то не важливо, через що саме вона виникла – у зв’язку з отриманням/надання фіндопомоги чи у зв’язку із придбанням/продажем товарів, послуг. Але зміни говорять саме про грошову заборгованість, адже зміст дисконтування розповсюджується тільки на гроші. Більше того, грошова заборгованість є фінзобов’язанням та фінактивом відповідно. Саме вони відповідно до П(С)БО 13 відображаються в балансі за амортизованою вартістю, яка й визначається за допомогою дисконтування.
Проте, якщо підприємство отримує кошти без чіткого визначення терміну погашення або відвантажило продукцію, або йому відвантажили продукцію і не визначили термін погашення, така заборгованість не є довгостроковою. Або якщо підприємство встановлюєте строк з моменту пред’явлення вимоги, також немає чіткого визначення терміну погашення.
Не потрібно також «змішувати» довгострокову заборгованість з простроченою заборгованістю. Якщо борг первісно був «коротший» за рік, то будь-яке прострочення не робить його довгостроковим. Важливий саме строк виконання зобов’язання в майбутньому.
За умовами запитання, кредиторська заборгованість є простроченою, проте не є довгостроковою, а отже, дисконтуванню вона не підлягає. У випадку набуття статусу безнадійної (строк вже наближається), вона списується в загальному порядку. Аналогічним чином слід діяти і з дебіторською заборгованістю, термін погашення якої не визначений.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити