Після анулювання реєстрації платника ПДВ залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у СЕА ПДВ, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету (пп. 200¹.8 ПКУ).
Помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання можуть бути повернуті платнику ПДВ відповідно до ст. 43 ПКУ.
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення відповідно до пп. 43.3 ПКУ.
Згідно з пп. 43.4¹ ПКУ у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника ПДВ в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пп. 200¹.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.
Тобто є можливість повернути кошти, що були списані з електронного рахунку до бюджету, якщо їх сума перевищувала податкові зобов’язання з ПДВ, які належать до сплати згідно з поданими деклараціями.
Сплата коштів на електронний рахунок відображається записом: Дт 315 Кт 311, а списання коштів з цього рахунку до бюджету – Дт 641 Кт 315. Цим же записом відображається і остаточне списання залишку коштів при анулюванні реєстрації платника ПДВ, після чого на субрахунку 641 може сформуватися дебетовий залишок – переплата з ПДВ, яку можна спробувати повернути у порядку, що описаний вище.
Податковий кредит за операціями, щодо яких вже не буде отримано податкові накладні від постачальників, списується до складу інших операційних витрат проведенням Дт 949 Кт 641.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити