• Посилання скопійовано

Облік дооцінки повністю замортизованих основних засобів

Підприємство придбало авто у грудні 2014 року, а в лютому 2015 року була дооцінка. Суму дооцінки включали до доходу поквартально. Зараз авто замортизовуються і є намір знову зробити дооцінку, оскільки воно залучено до госпдіяльності підприємства. Якщо дооцінка відбулася у листопаді 2019 року, то коли виникатиме дохід?

Згідно з Інструкцією №291, для обліку і узагальнення інформації про дооцінку (уцінку) ОЗ призначено субрахунок 411 «Дооцінка (уцінка) основних засобів».

Залишок на цьому субрахунку збільшується у разі дооцінки об’єктів ОЗ та зменшується у разі уцінки та вибуття їх, зменшення їх корисності тощо.

Кореспонденція рахунків для відображення у обліку операцій з переоцінки ОЗ:

  • Дт 10 Кт 411 - дооцінка первісної вартості;
  • Дт 411 Кт 131 - дооцінка зносу.

Також читайте наш матеріал про дооцінку ОЗ тут

Річна (місячна) сума амортизації після зміни залишкової вартості об'єкта ОЗ як в результаті їх переоцінки, так і часткової ліквідації визначається виходячи з нової залишкової вартості з місяця, наступного за місяцем таких змін (абз. 5 п. 26 Методичних рекомендацій №561).

Нарахування амортизації після дооцінки відображається у звичайному порядку — за дебетом рахунків обліку витрат (23, 91 — 94) і за кредитом рахунка 13 «Знос (амортизація) необоротних активів».

Одночасно сума амортизації списується на нерозподілений прибуток зі зменшенням капіталу у дооцінках: Дт 411 Кт 441.

Також допускається ведення обліку повністю замортизованих ОЗ без дооцінки – за кількістю. Більш докладно цей підхід описаний тут

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    Сьогодні 13:1412
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025219
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025654
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541