Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи можна збільшити статутний капітал шляхом придбання ОЗ?

Чи може ТОВ (платник податку на загальній системі оподаткування, платник ПДВ) збільшити статутний капітал шляхом придбання автомобіля, як основного засобу для госпдіяльності? Якщо так, то які потрібні документи для проведення такої операції? Які треба зробити бухгалтерські проведення?

Ні, збільшити статутний капітал шляхом придбання ОЗ не вдасться. Адже його збільшення може відбуватися лише:

  • або шляхом внесення додаткових внесків засновників. При чому внесок може бути як у вигляді грошей, так і ОЗ (автомобіль, наприклад), тобто грошові та негрошові внески;
  • або за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестиції дивідендів).

Питанню збільшення статутного капіталу приділено норми ст. 16-18 Закону №2275.

Якщо мова йде саме про збільшення СК шляхом внесення засновником до статутного капіталу ОЗ, то детально про бухоблік та оподаткування, якщо засновник є фізособа, ми писали тут (єдине, що у матеріалі вносилися до статутного капіталу не ОЗ, а НМА, а тому рахунок буде 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» та 105 «Транспортні засоби»).

Про облік й оподаткування такої операції, у разі якщо засновник-юрособа, можна прочитати в роз'ясненнях податківців тут (підзаголовок: «Як внесок до статутного капіталу»).

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Статутний капітал , Основні засоби , ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі