Згідно з п. 5 П(С)БО 21, операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат).
При цьому, зважаючи на те, що кошти до нерезидента не дійшли, але були списані з рахунку резидента і будуть йому повернуті, вважаємо, що їх доцільно обліковувати як іншу заборгованість банку нерезидента, яка буде погашатися коштами (монетарна стаття). В обліку таке перерахування відображається записом Дт 685 Кт 316 із розрахунком курсових різниць на дату прийняття рішення про повернення коштів. Після повернення коштів на валютний рахунок підприємства (Дт 316 Кт 685), знову розраховується курсова різниця, виходячи з курсу на дату перерахування коштів та курсом НБУ на дату зарахування коштів на рахунок резидента назад.
Позитивна курсова різниця відображається за кредитом рахунку 714, а від’ємна курсова різниця списується до дебету субрахунку 945. На прикладі облік курсових різниць при поверненні передоплати у валюті ми розглядали тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись