• Посилання скопійовано

Витрати на демонтаж старих та монтаж нових рекламних конструкцій: як розподілити?

На балансі підприємства є рекламні конструкції, які підлягають заміні. За укладеним з підрядником договором він виконує демонтаж старих конструкцій та монтаж нових, не розділяючи суми витрат. Чи можна всю суму за актом виконаних робіт віднести на збільшення балансової вартості нового ОЗ?

Насамперед зазначимо, що первісна вартість об'єкта основних засобів складається з витрат, перелік яких наведено в п. 8 П(С)БО 7.

Відповідно до п. 34 П(С)БО 7 та п. 45 Методичних рекомендацій №561 фінансовий результат від вибуття об'єктів ОЗ визначається вирахуванням з доходу від вибуття ОЗ їх залишкової вартості, непрямих податків і витрат, пов'язаних з вибуттям ОЗ. Регістри аналітичного обліку ОЗ, що вибули, додаються до документів, якими оформлені факти вибуття ОЗ.

В бух обліку залишкова вартість списаних необоротних активів та витрати, пов'язані з їх ліквідацією (розбиранням, демонтажем) відображаються  на субрахунку 976 «Списання необоротних активів».

Нормами п. 41 Методичних рекомендацій №561 передбачено, що для визначення непридатності ОЗ до використання, можливості їх використання іншими підприємствами, організаціями та установами, неефективності або недоцільності їх поліпшення (ремонту, модернізації тощо) та оформлення відповідних первинних документів керівником підприємства створюється постійно діюча комісія.

Постійно діюча комісія:

  • здійснює безпосередній огляд об'єкта, що підлягає списанню;
  • встановлює причини невідповідності критеріям активу (в даному випадку - це демонтаж рекламної конструкції);
  • визначає осіб, з вини яких відбулося передчасне вибуття основних засобів із експлуатації, вносить пропозиції щодо їх відповідальності;
  • визначає можливість продажу (передачі) об'єкта іншим підприємствам, організаціям та установам або використання окремих вузлів, деталей, матеріалів, що можуть бути одержані при демонтажі, розбиранні (ліквідації) основних засобів, встановлює їх кількість і вартість;
  • складає і підписує акти на списання основних засобів.

Складені комісією акти на списання основних засобів відображаються в бухобліку після їх затвердження (погодження) посадовою особою (керівним органом), уповноваженою згідно з законодавством (статутом підприємства) приймати рішення щодо розпорядження (відчуження, ліквідації) об'єктів ОЗ (п. 43 Методичних рекомендацій №561). Як правило, найчастіше це керівник підприємства.

Витрати щодо списання, а також вартість матеріальних цінностей, що надійшли від зносу та розбирання основних засобів, відображають в розділі «Розрахунок результатів списання об'єктів» акту на списання основних засобів (ф. №ОЗ-3, якого затверджена наказом Мінстату №352). 

Виходячи з викладеного, витрати, пов'язані з демонтажем застарілих рекламних конструкцій, які підлягають списанню, не включаються до первісної вартості новозведених рекламних конструкцій.

Тому підприємству потрібно розподілити окремо витрати на демонтаж старих конструкцій та витрати на монтаж нових. Це має зробити комісія, про яку ми зазначили вище. Інформацію, що потрібна для такого розподілу, можна дістати з кошторису підрядника. Результати розподілу витрат, склад та вартість матеріалів, що отримані внаслідок демонтажу конструкцій, зазначаються в акті на списання основних засобів.

Своєю чергою, витрати на монтаж нових конструкцій включаються до їх первісної вартості.

***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202510
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202572
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025160
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202533
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025250