Бухоблік
У бухобліку дата нарахування доходів у вигляді роялті відповідає даті, яка встановлена згідно з умовами ліцензійного договору. Наприклад, якщо умовами договору визначено щомісячний платіж, то дохід нараховується щомісяця записом: Дт 373 Кт 719. Отримання платежу – записом: Дт 311 Кт 373.
Податковий облік
Згідно з положеннями пп. 14.1.225 ПКУ роялті - це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь- які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу- хау).
Якщо об'єкт права інтелектуальної власності (зокрема, торговельна марка) передається у використання без переходу права власності на нього, то платіж за таке з метою оподаткування вважатиметься роялті. Про це зазначає ДФС у ІПК від 24.10.2017 р. №2351/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
Якщо громадська організація є неприбутковою організацією, то для неї буде актуальний пп. 133.4.2 ПКУ, відповідно до якого доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Це стосується і доходів від отримання роялті. Таким чином, всі доходи громадської організації повинні використовуватись відповідно до пп. 133.4.2 ПКУ, тоді їй не загрожує втрата статусу неприбутковості незалежно від видів доходів, які вона отримує. Додатково див. пп. 134.4.3 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись