Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Документальне оформлення знижки нерезиденту після відвантаження товарів

Після експорту товару нерезиденту та отримання оплати від нього вирішено надати йому знижку на поставлену партію товару. Внаслідок цього частину коштів було повернено нерезиденту. Як в бухобліку оформити та відобразити таку операцію?

Документальне оформлення

Якщо відбувається зниження договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар або виплати грошових мотиваційних та стимулюючих виплат (премій чи бонусів) за умови виконання покупцем певних умов (наприклад, чіткого дотримання графіка замовлень), то при виконанні цих умов постачальник шляхом виставлення покупцю кредит-ноти здійснює перегляд ціни товару в бік її зменшення на весь поставлений згідно з договором поставки товар або перераховує покупцю винагороду в грошовій формі (бонус).

Кредит-нота – це розрахунковий документ, в якому міститься повідомлення, яке надсилається однією зі сторін (постачальником), що перебуває у розрахункових відносинах, іншій стороні (покупцеві) про запис у кредит рахунку останньої певної суми через настання обставини, що створила в іншої сторони право вимоги цієї суми.

Встановленої форми кредит-ноти законодавчо не визначено, однак можна створити таку форму самостійно, але при цьому необхідно зважати, щоб цей документ містив весь перелік обов'язкових реквізитів первинного документу, наведеного в ч. 2 ст. 9 про бухоблік.

Якщо таких реквізитів в кредит-ноті не вистачає, то радимо додатково оформити акт про встановлення нової ціни або бухдовідку (зокрема, як це радив Мінфін у листі від 13.01.2015 р. №31-11410-08-10/699).

 

Бухоблік

Відповідно до Інструкції №291, сума наданих після дати реалізації знижок покупцям та інші суми, що підлягають вирахуванню з доходу, відображаються за Дт субрахунку 704 «Вирахування з доходу». При наданні знижки одночасно зменшується дебіторська заборгованість покупця, що відображається записом за Дт субрахунку 704 у кореспонденції з Кт субрахунку 362.

 

Кредит-нота як мотиваційна виплата

Якщо надання бонусу розглядається як сплата за маркетингові послуги, то відповідно в бухобліку їх нарахування відображатиметься за Дт 93 Кт 377, а оплата - за Дт 377 Кт 312.

Роз’яснення податківців про податкові наслідки з ПДВ, а також про валютний контроль такої операції, ми розглядали тут. Звертаємо увагу, що на даний момент обов’язковий продаж валюти вже скасовано, а також див. нашу консультацію щодо взаємозаліку після відміни обов’язкового продажу валюти тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Нерезиденти , Кредити , Облік , Первинні документи

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі