• Посилання скопійовано

Облік внеску до статутного капіталу нерухомим майном

Статутний капітал ТОВ складається з грошових коштів та нерухомого майна. Як в бухобліку відобразити внесення статутного капіталу нерухомим майном? Як відображається внесення частки в статутному капіталі кожного місяця по 10 тис. грн?

У разі прийняття загальними зборами учасників товариства рішення про внесення майна до статутного капіталу підприємства, у протоколі таких зборів вони повинні встановити погоджену вартість такого майна. Окрім цього встановлюється і загальний розмір статутного капіталу в грошовій формі. На підставі протоколу погоджена учасниками вартість нерухомого майна відображається за дебетом рахунку обліку заборгованості учасників підприємства за внесками до СК в кореспонденції з рахунком обліку СК (Дт 46 Кт 40).

Одержання об'єктів нерухомості (зокрема, під час оформлення переходу права власності) відображається за дебетом рахунку обліку будинків та споруд і погашенням (зменшенням) заборгованості учасників (Дт 103 Кт 46).

Внесок частини СК, яка встановлена в грошовому розмірі на дату надходження, в бухобліку відображається записом: Дт 311 Кт 46 (на рахунок в банку) або Дт 301 Кт 46 (якщо готівкою в касу).

Про податкові наслідки здійснення внеску до статутного капіталу майном читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»