Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік внеску до статутного капіталу нерухомим майном

Статутний капітал ТОВ складається з грошових коштів та нерухомого майна. Як в бухобліку відобразити внесення статутного капіталу нерухомим майном? Як відображається внесення частки в статутному капіталі кожного місяця по 10 тис. грн?

У разі прийняття загальними зборами учасників товариства рішення про внесення майна до статутного капіталу підприємства, у протоколі таких зборів вони повинні встановити погоджену вартість такого майна. Окрім цього встановлюється і загальний розмір статутного капіталу в грошовій формі. На підставі протоколу погоджена учасниками вартість нерухомого майна відображається за дебетом рахунку обліку заборгованості учасників підприємства за внесками до СК в кореспонденції з рахунком обліку СК (Дт 46 Кт 40).

Одержання об'єктів нерухомості (зокрема, під час оформлення переходу права власності) відображається за дебетом рахунку обліку будинків та споруд і погашенням (зменшенням) заборгованості учасників (Дт 103 Кт 46).

Внесок частини СК, яка встановлена в грошовому розмірі на дату надходження, в бухобліку відображається записом: Дт 311 Кт 46 (на рахунок в банку) або Дт 301 Кт 46 (якщо готівкою в касу).

Про податкові наслідки здійснення внеску до статутного капіталу майном читайте тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Статутний капітал , Нерухомість , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі