• Посилання скопійовано

Поштові витрати: як обліковувати?

Як на підприємстві облікувати та списувати поштові марки, якщо кошти за них були перераховано на рахунок «Укрпошти», а перелік відправлених рекомендованих листів було оплачено працівником власними коштами (є фіскальний чек)?

У п. 80 Правил №270 зазначено, що поштові марки, наклеєні на письмову кореспонденцію або нанесені типографським способом на поштові конверти, поштові картки є підтвердженням оплати послуг поштового зв'язку з пересилання письмової кореспонденції.

Нагадаємо, що маркований конверт, маркована картка в п. 2 Правила №270 визначені як поштовий конверт, бланк поштової картки, виготовлені за встановленим стандартом з надрукованою на них поштовою маркою. При цьому номіналом поштової марки є вартість послуги поштового зв'язку, що зазначається на поштовій марці арабськими цифрами або латинськими літерами.

Поштові марки та міжнародні купони для відповіді використовуються як засіб оплати лише у разі надання послуг з пересилання письмової кореспонденції національним оператором поштового зв'язку (п. 83 Правил №270).

Продані поштові марки, блоки поштові, марковані конверти і картки поверненню та обміну не підлягають (п. 86 Правил №270).

Зазначимо, що фізичними та юридичними особами за дозволом національного оператора поштового зв'язку після укладення відповідних договорів та внесення авансових платежів можуть використовуватися маркувальні машини.

Поштові відправлення з відбитками кліше державного знаку маркувальної машини подаються для пересилання лише до об'єкта поштового зв'язку, визначеного у відповідних договорах, після надходження на його поточний рахунок коштів для надання такої послуги (п. 87 Правил №270).

Для узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства, зокрема, поштових марок ведеться субрахунок 331 «Грошові документи в національній валюті» рахунку 33 «Інші кошти».

За дебетом субрахунку 331 відображається надходження грошових документів у касу підприємства, за кредитом їх вибуття. При цьому аналітичний облік грошових документів ведеться за їх видами.

Відповідно до п. 44.2 ПКУ для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінрезультату до оподаткування.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ПКУ).

Поштові витрати як складові витрат  відносяться до складу адміністративних витрат підприємства на підставі п. 18 П(С)БО 16.

Для списання використаних поштових марок як бланків суворої звітності з підзвіту матеріально-відповідальних осіб застосовується Акт на списання використаних бланків суворої звітності, типова форма №СЗ-3 якого затверджена наказом Мінстату від 11.03.1996 р. №67. Списання з підзвіту бланків суворої звітності (поштових марок) здійснюється на підставі акту, який складається спеціально створеною комісією.

Оплата працівником відправлених рекомендованих листів оформлюється шляхом складання ним авансового звіту з обов’язковим додаванням до нього примірника переліку відправлених рекомендованих листів зі штемпелем поштового відділення та фіскального чеку.

В обліку списання використаних поштових марок та витрат на оплату відправлення рекомендованих листів відображається так:

 

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Дебет

Кредит

Оплачена вартість негашених поштових марок без ПДВ (див. пп. 196.1.4 ПКУ)

371 (631)

311

1200,00

Отримано поштові марки

331

371 (631)

1200,0

Отримано від працівника авансовий звіт про оплату відправлення рекомендованих листів – 360 грн.

92

372

300,00

Відображено податковий кредит за касовим чеком (пп. «б» п. 201.11 ПКУ)

641

372

60,00

Списано на підставі акта використані поштові марки

92

331

500,00

Відображено фінансовий результат

791

92

800,00

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202527
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025254
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202536
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202532
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529