• Посилання скопійовано

Переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах

Наше предприятие потеряло переводной вексель, по которому мы выступали векселедержателем. Предусмотрен ли какой-то механизм восстановления векселя? Предусмотрена ли оплата по утерянному векселю?

По своей правовой сути вексель удостоверяет обязательство эмитента векселя уплатить по нему в определенный срок определенную сумму средств. Ст. 4 Закона о векселе1запрещает выдавать векселя, не обеспеченные предварительно поставленными товарами, работами, услугами.

В соответствии со ст. 11 этого Закона платеж по утерянному векселю может быть осуществлен при условии установления права собственности на него в порядке, определенном законом. В соответствии со ст. 64 главы IX раздела I Единообразного закона2переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах. Обратите внимание: эти экземпляры должны содержать порядковый номер в самом тексте документа; в противном случае каждый из них рассматривается как отдельный переводной вексель.

1 Закон Украины от 05.04.2001 г. №2374-III «Об обращении векселей в Украине».

2 Единообразный закон о переводных векселях и простых векселях, введенный Конвенцией от 07.06.30 г.

Каждый держатель векселя, в котором не указано, что он выдан в одном экземпляре, может требовать передачи ему двух или более экземпляров за свой счет.Для этого он может обратиться к своему непосредственному индоссанту, который обязан способствовать ему в обращении к его собственному индоссанту, и так далее последовательно, вплоть до трассанта. Индоссанты обязаны воспроизвести свои индоссаменты на новых экземплярах.

То есть можно воспользоваться этим механизмом и получить второй экземпляр утерянного векселя. Платеж, осуществленный по одному экземпляру, освобождает от обязательства уплатить деньги, даже если не было оговорено, что этот платеж аннулирует действие других экземпляров. Однако трассат выступает обязанным по каждому акцептуемому им и не возвращенному ему экземпляру векселя. То есть можно обратиться к эмитенту в письменном виде с просьбой (в произвольной форме) выписать дубликат векселя, который при его погашении будет возвращен эмитенту. Но это условие не является обязательным: ст. 16 Единообразного закона освобождает от обязанности при погашении возвращать сам бланк векселя эмитенту, в случае когда сам вексель был утерян.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144