• Посилання скопійовано

Переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах

Наше предприятие потеряло переводной вексель, по которому мы выступали векселедержателем. Предусмотрен ли какой-то механизм восстановления векселя? Предусмотрена ли оплата по утерянному векселю?

По своей правовой сути вексель удостоверяет обязательство эмитента векселя уплатить по нему в определенный срок определенную сумму средств. Ст. 4 Закона о векселе1запрещает выдавать векселя, не обеспеченные предварительно поставленными товарами, работами, услугами.

В соответствии со ст. 11 этого Закона платеж по утерянному векселю может быть осуществлен при условии установления права собственности на него в порядке, определенном законом. В соответствии со ст. 64 главы IX раздела I Единообразного закона2переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах. Обратите внимание: эти экземпляры должны содержать порядковый номер в самом тексте документа; в противном случае каждый из них рассматривается как отдельный переводной вексель.

1 Закон Украины от 05.04.2001 г. №2374-III «Об обращении векселей в Украине».

2 Единообразный закон о переводных векселях и простых векселях, введенный Конвенцией от 07.06.30 г.

Каждый держатель векселя, в котором не указано, что он выдан в одном экземпляре, может требовать передачи ему двух или более экземпляров за свой счет.Для этого он может обратиться к своему непосредственному индоссанту, который обязан способствовать ему в обращении к его собственному индоссанту, и так далее последовательно, вплоть до трассанта. Индоссанты обязаны воспроизвести свои индоссаменты на новых экземплярах.

То есть можно воспользоваться этим механизмом и получить второй экземпляр утерянного векселя. Платеж, осуществленный по одному экземпляру, освобождает от обязательства уплатить деньги, даже если не было оговорено, что этот платеж аннулирует действие других экземпляров. Однако трассат выступает обязанным по каждому акцептуемому им и не возвращенному ему экземпляру векселя. То есть можно обратиться к эмитенту в письменном виде с просьбой (в произвольной форме) выписать дубликат векселя, который при его погашении будет возвращен эмитенту. Но это условие не является обязательным: ст. 16 Единообразного закона освобождает от обязанности при погашении возвращать сам бланк векселя эмитенту, в случае когда сам вексель был утерян.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    Сьогодні 13:1412
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025216
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025647
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541