• Посилання скопійовано

У додатку АМ до декларації з прибутку зроблено помилку: як виправити?

У графі «Балансова вартість на кінець звітного періоду» додатку АМ до декларації з прибутку за 2018 допущено помилку (зайвий нуль) за кодом рядка А3. Також завищено загальну суму за кодом рядка А17. Розраховану амортизацію зазначено та перенесено до додатку РІ правильно. Як виправити помилку?

Нагадаємо, що у додаток РІ, зокрема, у рядок 1.2.1 переноситься показник із додатку АМ. Це значення графи 5 рядка 1.2.1, а саме розрахована сума амортизації відповідно до пп. 138.3 ПКУ. Ця сума відображається у складі різниць, що зменшують фінрезультат до оподаткування.

При заповнені додатку АМ за І квартал за 2019 рік графа 3 повинна збігатися із графою 4 додатку АМ за 2018 рік. Відповідно, якщо у цьому додатку за 2018 рік було допущено помилку, то вона не буде співпадати із відповідною графою у додатку АМ за І квартал 2019 року.

Слід зауважити, що помилка, яку зробив платник, не вплинула на фінрезультат. Це означає, що така помилка не призвела до зменшення або збільшення податку на прибуток. При умові, що неправильно вказана балансова вартість не вплинула на розрахунок амортизації.

Отже, показник балансової вартості ОЗ групи 3 на кінець звітного періоду завищено. Аналогічна неточність міститься у загальному рядку А17 графи 4.

 

Відображення у декларації

Відповідно до п. 50.1 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації.

Враховуючи, що помилка не вплинула на об’єкт оподаткування, то в усіх рядках основної частини декларації за 2018 рік з позначкою «Уточнююча» слід відобразити аналогічні показники, що й у декларації, яка виправляється.

У разі подання уточнюючої декларації у полі 2 «Звітний (податковий) період» та у полі 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» відображається звітний (податковий) період, що уточнюється (додатково див. «ЗІР», підкатегорія 102.23.02).

Разом з уточненою декларацією слід подати додатки, незалежно від того, змінилися в результаті виправлення помилки раніше відображені в них показники, чи ні. Оскільки, якщо в уточнюючій декларації заповнено якийсь рядок, показник якого взято із додатку, то такий додаток теж потрібно заповнити незалежно від того, чи стосувалася це помилки (виняток тільки додаток ВП (він не подається)).

Показники додатків з позначкою «Уточнююча» переписують зі звітних додатків, а показники, в яких було допущено помилку, переносять в уже виправленому вигляді (без помилки). У полі наприкінці декларації слід поставити позначку про подання додатка АМ та інших.

 

Виправлення додатку

У додатку АМ за 2018 рік з позначкою «Уточнююча», у рядках А3 та А17, графі 4 слід відобразити правильну суму балансової вартості ОЗ.

 

Подання фінзвітності

Фінзвітність за 2018 рік разом з уточнюючою декларацією та додатком АМ за 2018 рік подавати не потрібно.

У разі виправлення помилок в уточнюючій декларації платник податку може не подавати фінансову звітність повторно за умови, що показники фінансової звітності, поданої з декларацією за відповідні звітні періоди, не підлягають виправленню.

Платник податку на прибуток повинен подати виправлену фінансову звітність у разі, якщо виправляються показники, відображені у рядках 01 «Дохід від будь – якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» та 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, –)» декларації за минулий звітний (податковий) період (додатково див. «ЗІР»підкатегорія 102.23.02).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    Сьогодні 09:0328
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202536
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025342
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025224
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202535