У рамках договору про надання мобільних послуг оператор мобільного зв’язку виставляє рахунок, у якому наводиться інформація про обсяг отриманих підприємством мобільних послуг та про надходження оплат.
Згідно з цим рахунком проводяться в обліку витрати на мобільний зв’язок в сумі вартості наданих пакетів послуг та інших послуг згідно з договором. Також згідно з таким рахунком звіряються оплати підприємства за мобільний зв’язок. У рахунку повинно бути наведено будь-які оплати, в тому числі й ті, які надійшли на користь підприємства помилково.
Якщо не вдасться з'ясувати, від кого отримано цю оплату та, відповідно, не буде в наявності розрахункових документів (чеку терміналу або РРО), то таку оплату слід віднести до складу доходів підприємства бухгалтерським записом Дт 631 (аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 718 або 719 (на вибір підприємства). Оформляється це бухгалтерською довідкою.
Щодо права на податковий кредит з ПДВ є дві позиції:
1. право на ПКУ з ПДВ на всю вартість отриманих послуг зв’язку зберігається та визнається в загальному порядку на підставі податкової накладної від оператора, зареєстрованої у встановленому порядку в ЄРПН, адже всі послуги зв'язку підприємство використало в госпдіяльності.
2. обережна позиція, за якою слід нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за п. 198.5 ПКУ на вартість послуг зв'язку, які оплачено «невідомим благодійником», адже підприємство не оплачувало ці послуги, а відповідно, й не можна говорити про операцію їх придбання. Як скласти податкову накладну відповідно до п. 198.5 ПКУ, ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись