• Посилання скопійовано

Помилково зарахована оплата за мобільний зв'язок на підприємстві: як облікувати?

На особовий рахунок підприємства за розрахунками щодо послуг зв'язку помилково зараховано суму 30 грн. З оператором зв'язку врегулювати це питання не вдалося. Чи можна бухгалтерською довідкою зарахувати цю суму до доходу? Як нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ?

У рамках договору про надання мобільних послуг оператор мобільного зв’язку виставляє рахунок, у якому наводиться інформація про обсяг отриманих підприємством мобільних послуг та про надходження оплат. 

Згідно з цим рахунком проводяться в обліку витрати на мобільний зв’язок в сумі вартості наданих пакетів послуг та інших послуг згідно з договором. Також згідно з таким рахунком звіряються оплати підприємства за мобільний зв’язок. У рахунку повинно бути наведено будь-які оплати, в тому числі й ті, які надійшли на користь підприємства помилково.

Якщо не вдасться з'ясувати, від кого отримано цю оплату та, відповідно, не буде в наявності розрахункових документів (чеку терміналу або РРО), то таку оплату слід віднести до складу доходів підприємства бухгалтерським записом Дт 631 (аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 718 або 719 (на вибір підприємства). Оформляється це бухгалтерською довідкою.

Щодо права на податковий кредит з ПДВ є дві позиції:

1. право на ПКУ з ПДВ на всю вартість отриманих послуг зв’язку зберігається та визнається в загальному порядку на підставі податкової накладної від оператора, зареєстрованої у встановленому порядку в ЄРПН, адже всі послуги зв'язку підприємство використало в госпдіяльності.

2. обережна позиція, за якою слід нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за п. 198.5 ПКУ на вартість послуг зв'язку, які оплачено «невідомим благодійником», адже підприємство не оплачувало ці послуги, а відповідно, й не можна говорити про операцію їх придбання. Як скласти податкову накладну відповідно до п. 198.5 ПКУ, ми писали тут>>

 

 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.202540
  • Коли визнавати дохід при наданні пакету послуг з річного обслуговування авто?
    ТОВ реалізує річний комплексний пакет послуг з обслуговування вантажного авто за фіксованою ціною. Клієнт сплачує наперед і має право протягом року необмежено користуватись зазначеними послугами (діагностика, монтаж/демонтаж, балансування тощо) без додаткової оплати. Як у даному випадку визнати дохід та оподаткувати?
    10.04.202553
  • Коли можна списати арештоване майно?
    Під час проведення виконавчих дій проведено опис та арешт рухомого майна (автомобіль), належного ТОВ-боржнику. Як боржнику списати автомобіль? Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ?
    09.04.202530
  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202599
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202546