• Посилання скопійовано

Повернення банком помилково стягнутої комісії: як відобразити в обліку?

Як відобразити в бухобліку повернення на розрахунковий рахунок від банку помилково стягнутої комісії?

Відповідно до абз. 10 п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків, а також витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти, як загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, відносяться до адміністративних витрат.

У Інструкції №291 передбачено, що загальногосподарські витрати, пов'язані з управлінням та обслуговуванням підприємства відображаються на рахунку 92 «Адміністративні витрати». Зазвичай комісія банку одразу списується на витрати бухгалтерським записом Дт 92 Кт 311 – на дату списання комісії з банківського рахунку.

За дебетом рахунку 92 відображається сума визнаних адміністративних витрат, за кредитом рахунку 92 - її списання на рахунок 79 «Фінансові результати». Кореспонденції за кредитом рахунку 92 та іншими рахунками Інструкція №291 не передбачає.

Тому отримання поверненої банком на розрахунковий рахунок помилково стягнутої комісії відображається як збільшення доходу на дату такого повернення: Дт 311 Кт 719.

Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. У даному випадку збільшується актив – грошові кошти на рахунку.

У даному випадку метод «сторно» та запис Дт 92 Кт 311 методом сторно не застосовується, оскільки помилкове списання комісії банком не було помилкою підприємства. Метод «сторно» застосовується для виправлення помилок, допущених підприємством.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік допомоги на поховання від Пенсійного фонду України
    Якими бухгалтерськими проведеннями слід відобразити операції з нарахування, отримання від Пенсійного фонду України (ПФУ) та виплати допомоги на поховання померлого працівника?
    25.07.202528
  • Списання знищеного заставного майна: як облікувати?
    ТОВ отримало кредит в банку. В заставу надано автомобіль. Автомобіль потрапив в ДТП і не підлягає відновленню. Залишкова вартість авто - нуль. Страхова компанія виплатила страхове відшкодування на рахунок банку. Банк зарахував кошти в погашення частини тіла кредиту та відсотків. Як відобразити дані операції в обліку та оподаткувати?
    24.07.202523
  • Бухгалтерський облік кредитної лінії, яка є короткостроковим зобов'язанням
    Компанія підписала договір на відкриття кредитної лінії в доларах. Призначення кредитної лінії - фінансування оборотного капіталу. Строк дії максимального ліміту - до 13.07.2028 р., строк користування кредитом -12 місяців з дня отримання кредиту,але не пізніше 13.07.2028 року. Як облікувати даний кредит?
    23.07.202539
  • Відображення в бухобліку субгранту на придбання основного засобу
    Підприємство - платник ПДВ і податку на прибуок отримало субгрант від громадської організації на закупку основного засобу. Як відобразити цю операцію в бухобліку?
    23.07.202531
  • Відображення гарантійної заміни в обліку продавця
    Покупець повернув придбаний у підприємства двигун для гарантійного ремонту або заміни (виробництво Німеччина). Підприємство здійснило гарантійну заміну двигуна за вланий рахунок (ремонту він не підлягав). Як відобразити в обліку таку операцію? При переданні нового двигуна (гарантійній заміні) підприємство оформило ПН з типом причини «15». Чи правильно це?
    22.07.202537