• Посилання скопійовано

Основні засоби на консервації: облік та оподаткування

Демонтований ОЗ ще може використовуватися у діяльності підприємства, тому такий ОЗ СГ не ліквідовує, не знищує, не розбирає та не реалізовує у зв'язку з можливим використанням у майбутньому. Які дії СГ при тимчасовому невикористанні (зберіганні) демонтованого ОЗ? Що з бухобліком, податком на прибуток та ПДВ?

Комплекс заходів, спрямованих на довгострокове (але не більш як три роки) зберігання основних фондів підприємств у разі припинення виробничої та іншої госпдіяльності з можливістю подальшого відновлення їх функціонування є консервацією основних засобів (п. 2 Положення №1183).

Тож, якщо в майбутньому можливе відновлення роботи ОЗ, їх можна тимчасово законсервувати.

Детально про документальне забезпечення, бухоблік та оподаткування операцій з консервації ОЗ ми розповідали тут>> 

Цей матеріал актуальний і зараз (крім розділу про податок на прибуток), адже позиція податківців стала лояльнішою.

Так, щодо податкової амортизації законсервованих ОЗ в ІПК від 19.07.2018 р. №3171/6/99-99-15-02-02-15/ІПК податківці дійшли такого висновку: якщо на основні засоби, які призначені для використання в госпдіяльності платника податку, в бухобліку не припиняється нарахування амортизації на період виведення їх з експлуатації у зв’язку з консервацією, капітальним ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією та іншим поліпшенням основних засобів, то в податковому обліку на них також буде нараховуватися амортизація.

Тобто правило таке: якщо ОЗ амортизуються в бухобліку (і немає значення, перебувають вони у консервації, чи ні), то така амортизація має нараховуватися і в податковому обліку (звісно, якщо такі ОЗ визнаються за правилами ПКУ, і платник податку на прибуток коригує фінрезультат на різниці, встановлені ПКУ). Якщо ж в бухобліку такі ОЗ через консервацію не амортизуються, то вони не повинні амортизуватися і в податковому обліку (різниця не виникає).

Таким чином, на період консервації можна припиняти або не припиняти нарахування амортизації – на розсуд підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»