• Посилання скопійовано

Транспортний квиток: облік та право на податковий кредит

Підприємство придбало транспортний квиток для відрядження директора. Розрахунок здійснювався корпоративною карткою. Через відміну відрядження квиток було «заморожено». Чи можна визнати ПК за таким квитком? Коли виникнуть витрати? Як обліковувати оплачену суму?

Податковий кредит

Відповідно до пп. «а» п. 201.11 ПКУ підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної, є, зокрема, транспортний квиток, що містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

При цьому, податківці у листі від 21.12.2017 р. №3098/6/99-95-42-03-15/ІПК зазначають, що документом, який підтверджує право на отримання податкового кредиту без отримання податкової накладної, є візуальна форма електронного проїзного документа (посадочний документ), який є фіскальним чеком та містить суму наданих послуг (вартість перевезення, інших додаткових послуг, що надаються пасажиру), фіскальний номер та податковий номер постачальника (особи, яка здійснила продаж квитка).

Отже, вважаємо, що для виникнення права на податковий кредит, окрім всього, має бути оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира (детальніше це питання ми розглядали тут).

Таким чином, за придбаним квитком у підприємства не виникає податковий кредит. Право на податковий кредит виникне лише за умови «розмороження» та використання нового квитка. При цьому, датою виникнення податкового кредиту буде дата подання директором авансового звіту разом з відривною частиною квитка – посадковий талон (про це говорили податківці у листі від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

 

Бухоблік

Згідно з п. 2.36 Методрекомендацій №433 у статті «Витрати майбутніх періодів» відображаються витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать до наступних звітних періодів.

Відповідно до витрат майбутніх періодів відносяться витрати, що:

  • понесені у звітному періоді (є оплата та документальне підтвердження здійснення витрат);
  • належать до майбутніх періодів. Доходи, пов’язані з такими витратами, виникнуть у наступних періодах, або сплата таких платежів пов’язана з майбутніми періодами.

При цьому, оскільки квиток ще не використано (а отже, послугу з перевезення не надано), вартість такого квитка не може включатися до витрат, а отже, і витрат майбутніх періодів.

У бухобліку згідно з Планом рахунків та Інструкцією №291, проїзні документи, придбані за рахунок підприємства, обліковуються на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті».

Таким чином, придбання за допомогою корпоративної картки квитка та надання його підприємству секретарем відображається бухгалтерськими записами: Дт 3721 Кт 313 та Дт 331 Кт 3721 відповідно.

При направленні директора у відрядження такий квиток передається йому, а в бухгалтерському обліку здійснюється запис: Дт 3721 Кт 331. Після звітування та надання директором посадкового талону в обліку здійснюється бухгалтерський запис: Дт 92 Кт 3721.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Дивіденди: відображення в обліку та звітності
    Підприємство у І кварталі 2024 р. нарахувало дивіденди за 2023 р. Як відобразити їх в обліку та звітності за І квартал 2024 р.?
    Сьогодні 13:072
  • Іноземний банк повернув платіж у валюті: як відобразити в обліку?
    У підприємства за контрактом з нерезидентом оплата за товар здійснюється після отримання товару. Підприємство провело оплату за раніше отриманий товар, але іноземний банк не зарахував платіж постачальнику і повернув валюту платнику. Одразу після повернення валюта була продана банком. Як все це відобразити в обліку?
    Сьогодні 10:138
  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.202422
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024191
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024652