• Посилання скопійовано

Відображення в обліку неприбуткової організації отриманих відсотків за депозитом

Неприбуткова організація отримує відсотки за депозитом. Отримані кошти використовуються виключно на покриття витрат такої організації. Як відобразити в обліку отримані відсотки за депозитом?

Згідно з пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації - це організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ. Саме цим пунктом встановлено умови та порядок, за яких неприбуткові підприємства не є платниками податку. Для цього потрібно одночасно дотримуватись вимог, передбачених у пп. 133.4.1 ПКУ.

Оскільки неприбуткові організації відносяться до підприємств, установ та організацій, відповідно бухоблік вони ведуть на підставі П(С)БО. Зокрема, згідно з П(С)БО 15П(С)БО 16  та користуються Інструкцією №291.

У п. 7 П(С)БО 15 зазначається, що: 

  • відсотки, нараховані на залишки  коштів  на   поточних рахунках  в  банках, входять до складу інших операційних доходів. Інструкція №291 говорить, що саме за кредитом субрахунку 719 обліковуються відсотки, отримані на залишки коштів на поточних рахунках в банках або депозитних рахунках до запитання; 
  • а ось, якщо депозитний договір має строк дії, то відсотки, нараховані на кошти на депозитних рахунках, входять до складу фінансових доходів і відображаються за кредитом субрахунку 732. 

Після закінчення звітного періоду суми з рахунків 719 та 732 списуються відповідно до кредита рахунку 79 «Фінансові результати».

Сальдо рахунку 79 списується відповідно на кредит субрахунку 441 «Прибуток нерозподілений» або дебет субрахунку 442 «Непокриті збитки».

При цьому, обмежень щодо відображення в бухобліку прибутку для неприбуткової організації немає. Вимога для збереження статусу неприбутковості полягає в тому, що такий прибуток в подальшому повинен бути використаний виключно для цілей такої неприбуткової організації і не підлягає його розподілу між засновниками (учасниками), членами або працівниками (окрім заробітної плати) такої неприбуткової організації.

Вподальшому, якщо у підприємства виникають витрати, які перевищують суму доходів, така різниця покривається за рахунок сальдо на рахунку 441.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202512
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202529
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025219
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025657
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202541