Згідно з пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації - це організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ. Саме цим пунктом встановлено умови та порядок, за яких неприбуткові підприємства не є платниками податку. Для цього потрібно одночасно дотримуватись вимог, передбачених у пп. 133.4.1 ПКУ.
Оскільки неприбуткові організації відносяться до підприємств, установ та організацій, відповідно бухоблік вони ведуть на підставі П(С)БО. Зокрема, згідно з П(С)БО 15, П(С)БО 16 та користуються Інструкцією №291.
У п. 7 П(С)БО 15 зазначається, що:
- відсотки, нараховані на залишки коштів на поточних рахунках в банках, входять до складу інших операційних доходів. Інструкція №291 говорить, що саме за кредитом субрахунку 719 обліковуються відсотки, отримані на залишки коштів на поточних рахунках в банках або депозитних рахунках до запитання;
- а ось, якщо депозитний договір має строк дії, то відсотки, нараховані на кошти на депозитних рахунках, входять до складу фінансових доходів і відображаються за кредитом субрахунку 732.
Після закінчення звітного періоду суми з рахунків 719 та 732 списуються відповідно до кредита рахунку 79 «Фінансові результати».
Сальдо рахунку 79 списується відповідно на кредит субрахунку 441 «Прибуток нерозподілений» або дебет субрахунку 442 «Непокриті збитки».
При цьому, обмежень щодо відображення в бухобліку прибутку для неприбуткової організації немає. Вимога для збереження статусу неприбутковості полягає в тому, що такий прибуток в подальшому повинен бути використаний виключно для цілей такої неприбуткової організації і не підлягає його розподілу між засновниками (учасниками), членами або працівниками (окрім заробітної плати) такої неприбуткової організації.
Вподальшому, якщо у підприємства виникають витрати, які перевищують суму доходів, така різниця покривається за рахунок сальдо на рахунку 441.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись