• Посилання скопійовано

Збільшення ставки орендної плати за оренду земельних паїв: як відобразити в обліку?

Підприємство проводить виплату орендної плати за оренду земельних паїв. У договорах оренди, що були складені в 2016 році, встановлено ставку орендної плати 7% від вартості землі. Наразі планується збільшити ставку до 12%. Як в бухобліку відобразити таке збільшення?

За умовами запитання нарахування орендної плати відбувається один раз на рік. За 2018 рік таке нарахування ще не проводилось, а отже, збільшенню підлягає лише орендна плата за 2018 рік.

Зважаючи на те, що нарахування за 2018 рік не проводилось, то в бухобліку збільшення орендної плати відображається лише під час нарахування такої орендної плати. При цьому, сума збільшення не виділяється, а враховується в загальному обсязі нарахованої орендної плати.

Таким чином, нарахування та виплата орендної плати за земельні паї буде виглядати так:

Операція

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

1

Нараховано орендну плату на відповідний рахунок витрат за ставкою 12%

23 (91)

631

2

Утримано ПДФО

631

641/ПДВ

3

Утримано військовий збір

631

642

4

Виплачено орендну плату з каси або на банківські рахунки орендодавців

631

301, 311

У випадку ж, якщо орендна плата виплачується продукцією в натуральній формі, то її виплата буде виглядати так:

Відвантажено продукцію на суму нарахованої орендної плати

361

701

Нараховано ПЗ з ПДВ на вартість відвантаженої продукції

701

641/ПДВ

Проведено взаємозалік

631

361

Зверніть увагу! Якщо орендна плата виплачується у натуральній формі, то «натуральний коефіцієнт» для нарахування ПДФО не застосовується, адже відповідно до ст. 22 Закону про оренду землі орендна плата встановлюється у грошовій формі. Тобто орендна плата нараховується за загальними правилами у грошовій формі, а «натуральна» виплата означає продаж продукції в рахунок раніше нарахованої заборгованості з виплати орендної плати.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Коли можна списати арештоване майно?
    Під час проведення виконавчих дій проведено опис та арешт рухомого майна (автомобіль), належного ТОВ-боржнику. Як боржнику списати автомобіль? Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ?
    Сьогодні 11:1011
  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202588
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202541
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025797
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025376