Відчуження корпоративних прав на користь іншої сторони – це продаж таких корпоративних прав. Тому ця операція обліковується відповідно до П(С)БО 15.
Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. У даному випадку збільшується такий актив як дебіторська заборгованість покупця корпоративних прав, а отже, визнається дохід, який відображається у бухобліку проведенням Дт 377 Кт 741.
Одночасно собівартість фінансової інвестиції списується до складу витрат проведенням Дт 971 Кт 14.
Таким чином, якщо фінансова інвестиція буде продана за суму, що більша її собівартості, то підприємство отримає прибуток від такого продажу, якщо менше – збиток. Прибуток чи збиток визначається як різниця між оборотами за субрахунками 741 та 971 у кореспонденції з субрахунком 793:
- списання витрат на фінрезультат — Дт 793 Кт 971;
- списання доходів на фінрезультат— Дт 741 Кт 793.
Отже, використання кореспонденції Дт 377 Кт 14 буде помилковим, оскільки при цьому не відображаються отримані доходи та понесені витрати, і не можна визначити фінансовий результат від здійсненої операції.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити