Насамперед визначимося з правильністю проведення готівкових розрахунків з кінцевими споживачами за вказані у запитанні послуги.
Операції, за якими дозволяється не застосувати РРО та РК, наведені у ст. 9 Закону про РРО. Зазначених у запитанні операцій серед них немає.
Статтею 10 Закону про РРО та, відповідно, постановою Кабміну №1336 затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО.
Згідно з п. 24 та 25 Переліку №1336 суб'єктам туристичної та екскурсійної діяльності надано можливість проводити розрахункові операції з використанням РК та КОРО без застосування РРО і обмеження розміру річного обсягу розрахункових операцій у разі надання послуг:
- з організації прийому та обслуговування туристів в Україні, розрахунки за які проводяться у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків), а також надання туристичних та екскурсійних послуг за умови проведення розрахунків за межами стаціонарних приміщень суб'єктів туристичної та екскурсійної діяльності;
- з видачі дозволів на право здійснення любительського і спортивного рибальства на засадах спеціального використання водних живих ресурсів та на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка).
Нагадаємо, що туристичний продукт - це попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною. До складу туристичного продукту входять послуги перевезення, розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням: послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо (абз. 4 ст. 1 Закону №324).
Надання послуг за користування альтанками до туристичних послуг не належить.
ДФС у Полтавській області у листі від 30.03.2016 р. №1307/10/16-31-14-05-19 повідомляє, що при отриманні грошових коштів від юридичних та фізичних осіб за надані послуги в готівковій та безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з використанням платіжного терміналу, встановленого на місці проведення розрахунків (наданні послуги) суб’єкти підприємництва зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки з використанням РРО, а в разі виключно надання послуг, які підпадають під дію п. 24, 25 Переліку №1336 з використанням РК та КОРО.
Усе про касу і РРО –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПідписатисьХочете подивитись, як це виглядає?
У ситуації, що розглядається, підприємство надає не лише послуги, зазначені в п. 25 Переліку №1336, а й інші, тому проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО є обов’язковим для всіх видів послуг, що надаються.
Інструкцією №291 передбачено, що підприємства, які надають послуги, узагальнюють інформацію про доходи від їх реалізації, зокрема, дохід від орендних платежів за оренду об'єктів інвестиційної нерухомості відображається на субрахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг». Хоча альтанки не є нерухомістю, проте дохід від надання їх у короткострокову оренду також можна відображати на субрахунку 703, якщо цей вид діяльності є основним для підприємства.
При цьому аналітичний облік доходів від реалізації ведеться за видами послуг, регіонами збуту та/або іншими напрямками, визначеними підприємством. Наприклад:
- 7031 – дохід від надання послуг за користування альтанками;
- 7032 – дохід від надання послуг щодо риболовлі.
Також слід зазначити, що для узагальнення інформації про доходи від оренди (крім фінансової) майна, якщо ця діяльність не є предметом (метою) створення підприємства, призначено субрахунок 713 «Дохід від операційної оренди активів».
На виконання положень абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про бухоблік підприємство за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів самостійно визначає облікову політику підприємства.
Тому з метою дотримання такого принципу бухобліку та фінзвітності як послідовність (постійне (з року в рік) застосування підприємством обраної облікової політики) підприємство має самостійно визначитися у положенні про облікову політику (або її доповнені) щодо доцільності застосування вищезазначених субрахунків для узагальнення інформації про доходи від реалізації (надання) різних видів послуг.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити