• Посилання скопійовано

Відсотки на залишок коштів на рахунку неприбуткової організації: відображення в обліку

Неприбуткова організація (профспілка) у кінці місяця отримує від банку відсотки на залишок грошових коштів на поточному рахунку. Як вести бухоблік таких відсотків?

Згідно з п. 7 П(С)БО 15, відсотки, отримані на залишки коштів на поточних рахунках у банках, входять до складу інших операційних доходів (див. лист Мінфіну від 29.12.2008 р. №31-34000-20-16/45983).

Дохід у вигляді процентів визнається в тому звітному періоді, до якого вони належать, виходячи з бази їх нарахування й строку користування відповідними активами з урахуванням економічного змісту відповідної угоди (п. 20 П(С)БО 15). Тобто в даному випадку за фактом нарахування відсотків вони включаються до доходу в сумі, зазначеній у виписці банку.

Доходи в сумі відсотків, нарахованих на залишок коштів на поточному рахунку, обліковуються на субрахунку 719 «Інші доходи від операційної діяльності».

Для обліку розрахунків за нарахованими відсот­ками передбачено субрахунок 373 «Розрахунки за нарахованими доходами». Отже, операції з нарахування й отримання відсотків відображаються в обліку записами:

  • Дт 373 Кт 719 — нарахування відсотків на залишки коштів на поточному рахунку;
  •  Дт 311  Кт 373 — отримано відсотки на поточний рахунок;
  • Дт 719 Кт 791  — дохід від нарахованих відсотків віднесено на фінансовий результат.

8 клас рахунків використовується для обліку витрат і його застосування не впливає на облік доходів. Нараховані відсотки не є витратами.

Більш докладно про бухоблік доходів неприбуткових організацій можна почитати прочитати тут, а про те, чи можуть неприбутківці займатись підприємницькою діяльністю – тут>>

Доходи неприбуткової організації використовуються лише для цілей, зазначених в установчих документах – див. тут.  Які вимоги висувають податківці до статутних документів неприбуткової організації – читайте тут>>

Підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій є встановлення контролюючим органом факту використання доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені пп. 133.4.2 ПКУ – більш докладно про це – тут>>

Якщо неприбуткова організація здійснює комерційну діяльність з метою отримання прибутку, то вона повинна здійснити перереєстрацію в Єдиному державному реєстрі з подальшим її виключенням з Реєстру неприбуткових установ та організацій – про це ми писали тут>>

У даному випадку факт отримання відсотків на залишок коштів на рахунку не спричиняє необхідність виключення профспілки з Реєстру неприбуткових організацій, якщо ці кошти будуть спрямовані виключно для цілей, зазначених в установчих документах профспілки.

Більше консультацій на тему неприбуткових організацій можна знайти тут, а новин – тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202523
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025235
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202534
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202531
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529