• Посилання скопійовано

Відображення в бухобліку товарних каталогів та зразків продукції, безоплатно отриманих від нерезидентів

Як у бухобліку відображаються товарні каталоги та зразки продукції, що безоплатно отримані від нерезидентів?

Відображення в бухобліку та оподаткуванні залежить від певних умов: про зразки якої саме продукції йдеться, чи призначені товарні каталоги та зразки продукції для продажу тощо. 

Наприклад, п. 6 гл. 10 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки від 19.04.2007 р. №104, передбачено, що на парфумерно-косметичні товари, які надійшли до продажу, мають бути анотації щодо призначення товару, правил застосування, його складу, умов зберігання тощо.

У разі, якщо товарні каталоги містять анотації з вищезазначеною інформацією та надаються покупцям (потенційним покупцям) безоплатно, то такі каталоги оприбутковуються за кількістю та відображаються в оперативному обліку за місцями зберігання та використання без зазначення їх вартості.

Продавець парфумерно-косметичних товарів повинен пропонувати споживачу товари-новинки, взаємозамінні, супутні товари, надавати кваліфіковану допомогу у виборі товару (п. 10 гл. 10 Правил №104).

При продажу парфумерних товарів норми п. 7 гл. 10 Правил №104 зобов’язують продавця ознайомлювати покупців (споживачів) з їх запахом за допомогою папірців, які насичуються цими виробами, а також зразків-понюшок, наданих виробником.

Як правило, виробник надає зразки (тобто, тестери) духів, одеколонів, туалетної води у прозорих флаконах без продажної упаковки або у вигляді герметично упакованих одноразових тестерів по 1 мг.

При ввезенні імпортної продукції інформація про тестери зазначається в інвойсах окремим рядком як рекламна продукція, обсяг якої, як правило, регламентується договором між постачальником та імпортером. Зазвичай обсяг рекламної продукції не перевищує 10% загального обсягу постачання.  

До інвойсу виробник повинен додати лист про те, що тестери не підлягають продажу, а призначені лише для ознайомлення покупців із запахом при реалізації товару вподальшому. 

Виходячи з того, що вартість тестерів включено до вартості партії товару, вони також оприбутковуються за кількістю та відображаються в оперативному обліку за місцями зберігання та використання без зазначення їх вартості.

Тобто при постачанні імпортної продукції наявність зразків (тестерів) має забезпечувати підприємство – імпортер.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»