Головна Усі консультації Облік та звітність Автоматизація

Якщо списати витрати від знищення авто частково, це призведе до завищення прибутку

Якщо автомобіль, який знаходиться на балансі юрособи попав в аварію, чи можна залишок балансової вартості по бухобліку списати частково?

Запитання: Якщо автомобіль, який знаходиться на балансі юрособи попав в аварію, чи можна залишок балансової вартості по бухобліку списати частково (в сумі амортизації, яка була б нарахована за звітний рік, якщо не було б аварії), а не поставити зразу всю суму на витрати? Чи буде це порушенням та чи є за це штрафні санкції і в якому розмірі?

Відповідь: Ні, так робити не можна. Метою ведення  бухгалтерського  обліку  і  складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про  фінансове становище,  результати  діяльності  та  рух  грошових коштів підприємства (ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).


 

Тому якщо списати витрати від знищення автомобіля частково, це призведе до заниження суми витрат звітного періоду та відповідно, завищення прибутку. Таке перекручення фінансових показників підприємства може призвести до прийняття неправильних рішень користувачами фінансової звітності підприємства. 

За порушення у порядку ведення бухгалтерського обліку передбачено адміністративну відпоідальність за ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X. Але накласти відповідні санкції за цією статею може тільки Державна фінансова інспекція України згідно Порядку оформлення Державною фінансовою інспекцією України та її територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2013 № 1045.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Автоматизація
Теги:
Основні засоби , Облік , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі