• Посилання скопійовано

Непідтверджене бюджетне відшкодування ПДВ у бухобліку

Після проведення перевірки з ПДВ щодо підтвердження ПК, заявленого до бюджетного відшкодування, отримали ППР форми «В1», в якому ДПС зняли 65 050 грн - сума ПК з ПДВ, на яку не було підтвердження (чеків на пальне). Як відобразити таке ППР у бухобліку?

Щодо зменшення заявленого бюджетного відшкодування

ППР форми «В1» складається у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ (див. п. 2 розд. ІІ Порядку №1204, пп. 200.14 ПКУ).

На підставі цього ППР в інтегрованій картці платника ПДВ зменшується сума бюджетного відшкодування, в даному випадку на 65 050 грн.

Суму БВ було зменшено через те, що підприємство не пред’явило до перевірки чеки РРО, за якими було придбане пальне на АЗС, незважаючи на те, що є акти приймання-передачі пального та зареєстрована податкова накладна.

Відображення цієї суми в декларації з ПДВ не передбачено.

За завищення бюджетного відшкодування пп. 123.1 ПКУ передбачено штраф – 10% (25% у разі умисного завищення) від суми завищеного бюджетного відшкодування.

Заявлене за декларацією бюджетне відшкодування зменшуєліміт (через ΣВідшкод). Але на суму завищення заявленого і невідшкодованого бюджетного відшкодування ліміт повинні відновити: зменшити ΣВідшкод — і ліміт у результаті збільшиться. Адже показник ΣВідшкод підлягає коригуванню в тому числі за результатами перевірок (пп. 200-1.3 ПКУ).

Крім зменшення суми бюджетного відшкодування, за результатами перевірки було відхилено і податкові накладні на цю суму, тим самим було зменшено суму від’ємного значення з ПДВ.

Перевірку проведено в лютому 2023 року, тому сума ПДВ за відхиленими ПН 65050 грн була відображена у декларації з ПДВ з лютий 2023 року в рядку 16.3 зі знаком мінус.

 

Бухгалтерський облік

Проведена перевірка стосувалася операцій минулого 2022 року щодо заправки пальним на АЗС транспортних засобів підприємства, і це пальне вже було використане в минулому році.

Якщо підприємство погоджується з результатами перевірки щодо невизнання податкових накладних на придбання пального, за яким немає чеків РРО, воно повинно списати в бухобліку цей податковий кредит.

Відповідно до п. 9 НП(С)БО 9, до первісної  вартості запасів,  що  придбані  за  плату, включаються, зокрема, суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються  підприємству. Тож в даному випадку вхідний ПДВ, за яким не визнано право на податковий кредит, потрібно було включити до вартості придбаного пального. А оскільки пальне вже використане у минулому році, суму ПДВ слід списати за рахунок нерозподіленого прибутку на початок року – в порядку виправлення помилок минулих років: Дт 442 Кт 641/ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

 • Місце постачання при наданні доступу до освітніх матеріалів
  Приватний навчальний заклад, резидент України, на загальній системі, платник ПДВ, надає доступ до відтворення відео освітніх матеріалів своєму контрагенту-нерезиденту, юрособі, яка не зареєстрована платником ПДВ в Україні. Працівники нерезидента мають можливість ознайомитися з навчальним матеріалом без комунікації з викладачами. Де в даному випадку знаходиться місце постачання послуг для потреб нарахування ПДВ?
  26.09.20237
 • ФОП «ліквідувався», а працівник не виходить на зв'язок: як припинити трудові відносини?
  Як звільнити співробітника у воєнний час, якщо немає зв'язку з ним? ФОП припинив діяльність. Співробітника не звільнено. Чи потрібно нараховувати йому зарплату?
  01.09.202352
 • Взаємодія ТОВ і ФОП при продажу товарів
  Є ФОП на 3 групі ЄП без ПДВ, який шукає покупця для збуту товару і він отримує винагороду за цю послугу. ТОВ на загальній системі купує у постачальника товар та продає його покупцю, за це у ТОВ повинно залишитися на рахунку біля 10 відсотків, все інше ТОВ перераховує ФОПу за пошук покупця. Чи можна такі операції здійснювати? Які будуть витрати та доходи у ТОВ?
  03.08.2023238
 • Облік нестачі імпортованого товару та отримання товару на погашення нестачі
  Підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток, імпортувало товар у квітні 2022р. Товар оплачений. Після розмитнення при розвантаженні на складі було виявлено нестачу товару — на суму в еквіваленті 8000 грн. Подали до суду. Нестачу списали з балансу і нарахували ПДВ. В липні 2023 р. на погашення нестачі постачальник передав товари. Як показати такий товар в обліку? Що з ПДВ?
  23.07.202350
 • Е-ТТН для власних потреб
  ТОВ перевозить щебінь, асфальт, будматеріали для власних потреб. Наприклад, з одного свого складу на інший склад. Або авто виконує кілька рейсів для замовника. Чи замовник вантажить машину щебенем, який вивантажують на трасі у полі. Чи потрібно складати е-ТТН? Як сформувати е-ТТН для цих ситуацій?
  20.07.202379