• Посилання скопійовано

Відсторонення від роботи на час проходження інтернатури

Працівник працює на основному місці (0,5 ставки) і одночасно проходить навчання. З 21.03.2020 р. його відряджено для проходження інтернатури на невизначений час. Як табелювати працівника і чи зберігається за ним зарплата? Які документи необхідні для підтвердження відсутності працівника на робочому місці з поважної причини?

Відповідно до п. 31 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (Постанова КМУ від 02.03.2016 р. №285), медичні та немедичні працівники повинні відповідати освітнім та кадровим вимогам, що затверджені МОЗ.

Інтернатура  є   обов'язковою  формою післядипломної підготовки випускників медичних  факультетів. Після її закінчення  випускникам  присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) - спеціаліста певного фаху, такі вимоги закріплені у Положенні про інтернатуру, затвердженому наказом МОЗ від 19.09.1996 р. №291.

Під час навчання у інтернатурі особа паралельно проходить стажування. Місце стажування вказується у наказі про зарахування в інтернатуру. На підставі наказу органу охорони здоров'я та путівки вишу головлікар бази стажування відряджає лікарів (провізорів) - інтернів до вишу на очну частину навчання. 

На інтернів під  час навчання  на  кафедрах  поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку  закладу  освіти,  під   час   стажування   -   правила внутрішнього  трудового  розпорядку,  встановлені  для працівників даного закладу (установи) охорони здоров'я (п. 4.3 Положення №291). З університету до лікарні мають передавати табель обліку використання робочого часу інтерном.

Відповідно до п. 5.7 Положення №291, по закінченні терміну підготовки  в  інтернатурі, інтерни підлягають атестації  для визначення знань та практичних навичок з присвоєнням звання лікаря (провізора) - спеціаліста з конкретної спеціальності.

Інтернатура проводиться за посадами лікарів (провізорів) - інтернів, тобто з інтерном укладається трудовий договір, про що робиться відповідний запис до його трудової книжки.

Заробітна плата лікарям (провізорам) — інтернам сплачується протягом всього періоду навчання за кошти закладів, в які вони зараховані лікарями (провізорами) - інтернами (п. 7.3 Положення №291).

Відповідно до пп. 3.6.7 та п. 7.5 Положення №291 керівник закладу, що є базою для інтернатури, відряджає лікарів (провізорів)— інтернів у відповідний вищий заклад освіти на очну частину навчання з оплатою у порядку, як при направленні на курси підвищення кваліфікації, згідно з Постановою КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.97 р. №695

На період проходження очної частини інтернатури в університеті за лікарем-інтерном у закладі охорони здоров’я зберігається середня зарплата.

Отже, відправляючи на період навчання лікаря (провізор), який навчається за державним замовленням — інтерн потрібно керуватися Постановою №695, якою встановлено наступні гарантії:

а) збереження середньої зарплати за час навчання;

Середня заробітна плата на період проходження очної частини інтернатури в університеті розраховується виходячи з середньої зарплати за попередні 2 місяці відповідно до Порядку №100.

б) оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;

в) виплата добових за кожен день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. Іногороднім лікарям (провізорам)— інтернам протягом першого місяця навчання виплачуються добові в розмірі, встановленому чинним законодавством, та відшкодовуються витрати на проїзд до місця навчання і назад. А в наступні місяці,  до закінчення терміну навчання, тим,   хто   одержує   заробітну   плату  у   розмірі менше ніж 6 НМДГ, виплачується стипендія в розмірі 20 % добових;

г) забезпечення гуртожитком готельного  типу.  У  разі  відсутності  гуртожитку  відшкодування витрат,  пов'язаних з наймом житлового приміщення,  провадиться  в 

порядку, встановленому законодавством для службових відряджень. 

Усі витрати здійснюються закладом, що є базою для проходження інтернатури, тобто за основним місцем роботи.

Після закінчення інтернатури лікаря, який продовжує і надалі працювати в цьому лікувальному закладі, переводять на посаду лікаря-спеціаліста з лікарської спеціальності, за якою він проходив інтернатуру.

Втім, що стосується інтернів-контрактників, то вони так само як інтерни-бюджетники, після закінчення навчання в інтернатурі підлягають атестації на визначення знань і практичних навичок із присвоєнням звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності. Після чого вони можуть обіймати посаду лікаря, зокрема і в бюджетних закладах охорони здоров'я.

Крім того, інтерни-контрактники не мають права на оплачуваний відпочинок перед інтернатурою, на відшкодування витрат на проїзд та інші гарантії, які ми розглянули вище для бюджетників.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»