• Посилання скопійовано

Надання допомоги від неприбуткової організації: які податкові ризики?

Благодійна організація, що має статус неприбуткової організації, надає благодійну допомогу лікарням у вигляді оплати за ліки, пальне, оргтехніку тощо. Такі товарно - матеріальні цінності оплачуються постачальникам, а потім направляються в лікарні. Які податкові ризики такої схеми роботи?

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону №5073 цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.

Сферами благодійної діяльності є, зокрема, охорона здоров'я.  За ст. 5 зазначеного закону благодійники спільно чи індивідуально можуть здійснювати благодійну діяльність у вигляді безоплатної передачі у власність бенефіціарів коштів, іншого майна. 

За умовами запитання бенефіціарами благодійної організації є лікарні. Відшкодування благодійними організаціями витрат інших бенефіціарів, пов'язаних із передачею майна за ч. 2 ст. 5 Закону №5073, визнається благодійною діяльністю.

Але обов'язково слід приділити увагу документальному оформленню. Благодійній організації потрібно мати такі документи: 

  • договір про надання благодійної допомоги (у разі її надання на постійній, систематичній основі або фінансування певних програм);
  • лист-клопотання одержувача про надання благодійної допомоги з переліком конкретних товарів або з проханням здійснити оплату (із зазначенням банківських реквізитів постачальника, якому здійснюється оплата) за ліки, оргтехніку інші ТМЦ;
  • первинні документи, які свідчать про перерахування грошових коштів постачальникам ТМЦ або актів/накладних про передачу ТМЦ від постачальників бенефіціарам (це можуть бути копії накладних від постачальника на відпуск ТМЦ лікарні).

Неприбутковій організації важливо мати копії первинних документів для підтвердження факту надання благодійної допомоги. Саме ці документи будуть підтверджувати, що неприбуткова організація реалізовує мету та цілі з надання благодійної допомоги. З огляду на пп. 133.4.2 та пп. 133.4.3 ПКУ неприбуткова організація повинна дотримуватися вимог передбачених у п. 133.4 ПКУ, аби мати статус не платника податку на прибуток. А саме доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються, зокрема, для фінансування та реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених її установчими документами.

Згодом надання благодійної допомоги або фінансування напрямків діяльності, визначених установчими документами, відобразиться в рядках 2.3 та/або 2.4  Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за річний звітний період. А підставою для відображення цих данниї у Звіті є первинні документи про надання допомоги.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»